zjentek

Na čem rostou rajčata, která nejsou keříková?

Na stromku? Mám v tom hokej, sorryjako.

Nejlepší odpověď
marci1

Rozlišujeme odrůdu rajčat keříčkových/ke­říkových (keřík) a odrůdu rajčat tyčkových (rostlina). 🙂
Tyčková rajčata jsou vzrůstné rostliny, proto potřebují oporu – pěstují se obvykle na jeden hlavní výhon a dorůstají značné výšky. Oporou jim mohou být třeba dostatečně vysoké dřevěné kolíky, ke kterým se rostliny vyvazují.
Tyčkových odrůd, tedy odrůd, které vyžadují oporu (indeterminantních, s neukončeným růstem) je více a jsou mnohem častěji pěstovány. Zaberou méně místa do šíře, umožní využít prostor do výšky. Dobře se pěstují u zdí a pod přístřešky – ochrana před deštěm je prevencí houbových chorob.
https://www.i­receptar.cz/zah­rada/rajcata-pestovani-vysev-odrudy-tyckova-kerickova-plisen-bramborova-20200302.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.