fanatik13

Z čeho jsou trny kaktusu?

Ahoj zajímalo by mě z jakého materiálu jsou trny kaktusů, co myslíte? :D

Nejlepší odpověď
iceT

http://hobby.id­nes.cz/pravda-o-kaktusovych-trnech-d1m-/hobby-zahrada.aspx?c=A080723­_140051_hobby-zahrada_mrc

Další odpovědi
Kepler

Otázka zní: z jakého materiálu. Rostliny dokáží syntetizovat tuky i bílkoviny, ale z těch trny nejsou. Zbývají cukry, které vznikají fotosyntézou CO2 a vody. Mezi cukry (správněji sacharidy) se řadí i jejich polymery, tedy celulóza, případně lignin (ve dřevě). Celulóza bývá nosným pletivem všech rostlin, jsou z ní tedy i ony přeměněné listy.

Luxx

z buněk