Avatar uživatele
annas

Jsou pro vás sedmikrásky na zahradě nežádoucím plevelem, ozdobou nebo „jedlou“ rostlinou?

V poslední době jsou čím dál tím víc zahrady bílé, sedmikrásky se agresívně šíří, rostou všude, množí se samy od sebe.
Je dobré je hubit a volit zelený udržovaný trávník? Nebo je nechát růst jako přírodní koberec?

Sedmíkráska, skromná květina, je krásná po celých sedm měsíců.
Jinak také chudobka. Když se této květině daří, oznamuje prý neúrodný, tedy chudý rok, proto název chudobka.

Otrhávání okrajových plátků zase slouží k hádání o lásce, zjištění, zda je opětovaná.

Sedmikráska pro zdraví i krásu, pro užitek nejen nám, ale i motýlům a včelám. …

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 13Pro koho je otázka zajímavá? vagra, kapka, johana 56, Drap, redy, briketka10, gagaga, marci1, da ny, anonym, Agneta, gecco, zzzlatokopka před 3204 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
johana 56

Odpoveď byla označena jako užitečná

Sedmikrásky beru jako ozdobu zahrady i jedlou rostlinu.Tyto drobné kvítky jsou malým zázrakem přírody.Přežijí krutou zimu,nepotřebují žádnou péči a přesto rostou ‚do krásy‘.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?annas Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

Já je na zahrádce nemám, ale sousedi ano
zatím jsem je nejedla, chtěla bych ochutnat.
U nás v Pardubkách bývá fesťák, kde je maj
normálně k jídlu a nevím, jestli je prodávaj za
peníze to bych za ně neplatila radějc si je urvu
u těch sousedů no né maj jich plnej trávníček 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Sedmikrásky naše děti jí jedí jen tak, nebo jimi ozdobím jídlo,k čemu všemu se používají dál ti posílám, pánč je to hezčí, když tam jsou i obrázky 🙂
http://www.ire­ceptar.cz/spe­cialy/lecive-rostliny/sedmi­kraska-pro-zdravi-i-krasu/

Doplňuji:
Máme toho kolem baráku plno, takže když nastane čas, vezmem sekačku a posekáme.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kapka

Sedmikrásky mi nevadí, líbí se mi. Zatím jsem je nejedla, ale i na to třeba jednou dojde. :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Pro mně jsou vším jmenovaným. Na trávníku je nechávám růst. Květy se objevují po celý rok.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Ozdobou. Ve vázičce, pokud rostou, je mám stále. Jsou to takové malé kopretiny. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Agneta

Na louce je mám ráda, na zahradě se mi už stalo, že jsem šlápla bosou nohou na včelu (na sedmikrásce)a dostala žihadlo. Jsou nejen jedlé, ale i zdravé – a to po celý rok:D ►v zimě jsou to jediné květy…a jejich název by proto měl spíš souviset se zimou, než s krásou ►takže „zimní krásky“? :DDD

Helena Růžičková doporučuje sníst 7 denně:D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nežádoucím plevelem u mě nejsou,mám je volně na zahradě,ale vždy je sekám s traktůrkem,vy­rostou za týden znovu.
Mám také některé i trošku do červena,jsou moc pěkný,to je asi už vyšlěchtěný druh,ty mám v květináčích a i na hrobečku mýho pejska po celý rok.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

V trávníku jsem je považoval za plevel a zhubil je, jinak mi ale nevadí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Ozdobou zahrady i jedlou rostlinou.
Na jednohubkách jsou neokoukané.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek