Co je to řezanka?

co znamená slovo „řezanka“? Mám pocit, že je to rostlina, ale nejsem si jistá.

Nejlepší odpověď
mosoj

Koukám že už jsem opravdu pamětník. Řezanka
se dělala na jednoúčelovém stroji . Byl to dřevěný žlab na jehož konci bylo veliké kolo
s noži. Kolem se nejdříve otáčelo ručně, později motorem. Do žlabu se dávala dlouhá sláma + co bylo, zelené krmení, seno a pod.
Mechanickým posunem tohoto materiálu žlabem a točením došlo k nařezání této směsky na krátké kousky, kterým se krmil domácí dobytek nebo když to byla jenom sláma tak se to používalo ke stlaní.

Jak se to praktikuje v dnešním zemědělství bohužel zase neznám já.

Další odpovědi
dudu

V našem kraji se takto pořezaná sláma, která byla servírována přežvýkavcům, nazývala sečka a zmiňovaný stroj „sečkovice“. Do tohoto polotovaru se ještě přidávala např. nakrouhaná řepa a jiné ingredience.

Ještě doplňuji, že takto nazýváme také hodně nekvalitní sekanou odněkud z bufíku.

anonym

Řezanka je jídlo,maso se nakrájí na nudličky.Znám kuřecí řezanku s bramborákem.
Je ovšem možné,že se tak jmenuje i něco jiného.

panenka

Můj tatka říkal ŘEZANKA jemné slámě kterou používal jako podestýlku pro koně.

Michal

Řezanka je nakrátko připravené zelené i suché krmivo pro dobytek ,někde i pro drůbež.Připravuje se na zvláštním stroji.