hapiky

Myslíte, že štěstí bere ohled na ty, kterým někdo ono štěstí přál?

Nebo jen dělá svoji práci po svém?

Nejlepší odpověď
Kepler

Štěstí je jenom muška zlatá, která si jen tak poletuje, dokud nezahyne pod plácačkou. Někdy si i odpočine a sedne si – na hovno i na vola. Takže ohledy si nebere.

Další odpovědi
Disraeli

Štěstí přeje připraveným. Kdo nic moc nedělá, nesnaží se, tak mu málokdy bude Štěstěna přát. Musí ji vyjít vstříc. Jinak je jedno, kdo komu štěstí přeje, když se o nic nesnaží.
Život je nevyzpytatelný a tím i Štěstěna. Náhody neexistují, přítomné a budoucí děje jsou důsledkem předchozích událostí na sebe navazujících a sebe vzájemně ovlivňuijící a štěstím se dají nazvat ty události, které se spojily v náš prospěch a něco nám přinesly (těžko však odhanotu jejich budoucí vývoj/následky).
Nikdo totiž neví, jaké bude mít následky neštěstí (třeba: všechno zlé je pro něco dobré) a stejnětak není možné odhadnout následky šťastných událostí. Může se to zdát šťastné, jako nějaký náš prospěch, ale může to v blízké budoucnosti přivodit víc škody a trápení, než užitku.

paul1

Štěstí chodí dokola, někdy sedne na vola. Mně nějak stále vynechává, no neztrácím naději 😊😊😊.

Kelt

Tak štěstí je pocit. Je to prožívání nějaké skutečnosti, tak jak si přejeme. Když se budu smát a radovat se, budu se cítit štastný a nezáleží na tom, zda jsem vyhrál velkou částku, nebo je příčina jiná. V pohádkách je štěstí personifikováno.
Jeden člověk se snažil něco vytvořit, ale pořád to nebylo ono. A říkal si, nedaří se mi, Bůh se mnou nemluví. A jeho přítel mu řekl. Ale Bůh s tebou mluví právě přes ty tvoje neúspěchy.

Jiří Bohumil

Štěstí je pojem relativní. Někdy je máme a ani si to neuvědomujeme. Jindy si jej přejeme a ono né a né přijít.
A jak říká klasik (a zde už Kepler) „co je to štěstí, můška jenom zlatá“.
A někdy je přemíra štěstí, počátkem opaku. O čemž svědčí různé příběhy lidí, kteří třeba měli štěstí, že vyhráli velké sumy peněz a nakonec, právě proto a v souvislosti s tím, špatně skončili.

orwell

Štěstí si dělá co chce, nebere ohled na nic a na nikoho. I když teď mně tak napadlo, jestli ono nemá nějakou tajnou dohodu s čertem, neboť ten, jak známo, kálí na největší hromadu.