Kerynka

Myslíte si že doktoři jsou vyděrači ?

Odpovědi
tuCZek

Ano
Doplňuji:
Myslel jsem že lékaři tvrdí že je to poslání.
Taky budu stávkovat :)

dědapetr

Také ano!

hanny 2

Jasně že jsou!Když se jim nedostává od státu,tak to musí nahrabat od pacientů.To každý pozná,až mu doopravdy něco je,ne jen při běžných prohlídkách,hlavně když má jít na operaci apod.

anonym

NE

arygnoc

Kdepak.
Jsou to parchanti vyděračští!

dudu

Spíše bych řekl, že lékaři jsou sobci. Většina z nás by si přála a jistě také zasloužila platy jako v západní Evropě. A ono to vždy nemusí být o vyspělosti ekonomiky – např. v Řecku jsou dnes téměř čtyřnásobné penze /sice na sekeru, ale mají/, než naši důchodci. Nebo si porovnejme mzdy v německých automobilkách a v Mladé Boleslavi.

sejtanka

Myslím si,že ano.Kdo přidá nám?Sice nezachraňujem životy,ale děláme jiné práce,bez kterých by lékaři nepřežili.Někdo dělá v pekařství,někdo v zemědělství,někdo tam a někdo jinde,kdo by je živil,když ne my?Ať přidají všem !

led

Nie všetci. Sú medzi „titulovanými MUDr“ aj Lekári, ktorí si oslovenie Lekár zaslúžia.
Nehádžte, prosím, všetkých do jedného vreca.

Já...

Dle lednovo-únorové krize JEDNOZNAČNĚ!

V každé společnosti patří lékaři k elitě (co do příjmů). Ať je to v chudé Africe či v bohatých USA. Jenom se vzájemně mezi sebou liší v absolutních příjmech. Problém v ČR je v tom, že jim příslušnost k platové elitě v našich podmínkách už nestačí. Oni se zhlédli v platech v zemích na západ od našich hranic a teď započali proces, kdy se jim chtějí stůjcostůj vyrovnat. Bez ohledu na ekonomiku ve státě a potažmo na ekonomické síle obyvatelstva…

PS. Málo se ví, že tím, že jim ustoupili a přidali deklarovaných 6–10tis.Kč neznamená, že budou brát jen o tyto peníze víc. Měsíční platy se jim navýší totiž ještě podstatně výš, neb ty o 6–10 tis. zvýšené základy se projeví i výrazně lépe placených přesčasech, které musí (rádi…) dělat. A taky pochopitelně na odměnách.

Každej chce víc peněz, to je normální, ale ne každý má profesi, kterou může vydírat ostatní tak účinně. Oni ano. A dost krutým způsobem toho zneužili.

PS2. Mrkněte se u své ZP občas na na výpis úkonů vašich návštěv u vašeho obvoďáka. A zjistíte, kolikrát jste byli (nebyli!) u doktora. Mám osobní zkušenost! Takhle se vydělávaj prachy! A to nemluvím o provizích z předepsaných léků! K těmto informacím se ale nikdy nedostanete…!!!

PS3. A doktoři specialisté na velké operace? Nemáte šanci se dostat na stůl bez tučného všimného. Koštuje to řádově desítky tisíc Kč, aby ste se operace vůbec dožili – opět moje osobní zkušenost (operace páteře u mé mámy). Měla před sebou pár měsíců života, brala už koňské dávky morfia proti bolestem. Ale známý promluvil s operatérem ve špičkovém špitálu v Práglu, já zacvakal „přímo do kapsy“ vedoucího operátora a máma žije! A relativně plnohodnotným životem (vzhedem k věku).

Teď jsem se rozhodl – v příštím životě jdu na Medicínu… 😉

venkovan

Ne!
Vyděrači jsou politici a zdravotní pojišťovny kteří desetiletím slibují zlepšení platových podmínek a zůstávalo jen u jejich slibů. Zneužívali odpovědnosti lékařů k pacientů.
Netvrdím, že mezi lékaři nejsou lajdáci, karieristé a další lidi stejně jako u jiných profesí, ale rozhodně je víc těch, kteří se snaží v rámci svých možností pro pacienta uděla maximum.
Ale když si sednete s lekařem a on vám řekne, že dostal pokutu za to, že si pacienty objednává nakontroly častěji než za 1/4 roku, že se mu věnuje přes půl hodiny, tak je to o tom, jak a co lékaře často posouvá mimo hranice jejich slibu.
A mimochodem – slib, či přísahu lékaře vnímám v rovině, že bude pomáhat všem v krizových situacích (za války bez ohledu na válčícíc strany, náboženství apod.) a ne, že s ohledem na svou kvalifikaci budou společností placeni hůř než zedník, popelář a advokát.

Marunka2

Vážení přátelé, i já musím z vlastní zkušenosti říct, že zřejmně mám štěstí na lékaře, neboť u většiny mne překvapí, že kromě 30Kč poplatků navíc téměř nic nikde neplatím. Snad výjimkou je „rovnátkář“ (ortodontista, jestli se nepletu), u něhož platím dost, ale není to zas tolik, na kolik bych si celý proces rovnání ohodnotila.
Takže pro mne, zatím, lékaři vyděrači nejsou – alespoň co se týká veřejnosti. Vůči státu možná ano, ale já bývám spíše překvapena, že po mne nikde nikdo nic moc nechce. A to si nemyslím, že bych se doktorům vyhýbala. Mám obvoďáka, dětskýho pro mimčo, dále zmíněného ortodontistu (soukromého a druhého v nemocnici), obyč. zubaře, kožaře, gynekologa a určitě jsem na někoho zapomněla.

Spíše mi vadí poplatky za položky na receptu a vůbec platby za recepty.

stana73

Souhlasím s Marunkou2,taky jsem nenarazila na lékaře,který by souhlasil se stávkou.Byla jsem i na operaci pr. ruky a musím všechny jen chválit.Jsou doktoři a „doktoři“.O co míň je hasič,nebo policie?

Co

Když si to bude myslet většina lidí, může se stát že budu věřit tomu že doktoři jsou vyděrači. Ale já si tohle nemyslím a myslet nebudu. Za ten názor může dlouho neřešené množství problémů o kterých málo víme ale píše se o nich i tady na internetu.