Stingo

Myslíte, že se pracuje na záchraně dvou unesených Češek v Pákistánu? Pomohla by například NAVY Seals?

Snad se brzy vrátí domů.
Doplňuji:
To vím, že Česko nemá jednotky Navy Seals. Proto se ptám, jestli by s tím pomohli, i když se jedná o české občany. A Navy Seals operujou ve vodě, na zemi i ve vzduchu.

Nejlepší odpověď
anonym

A na základě čeho by měly libovolné ozbrojené složky*) podnikat nějaké akce (ať už je účel jakýkoli) na území suverénního samostatného státu???
Na záchraně těch holek, pokud vím, ´pracuje´ diplomacie – ale, na druhou stranu – v kontextu mezinárodní politiky, situace dvou turistek, které vyrazily (přes nedoporučení a varování) za dobrodružstvím (asi si užívají) nikoho nijak zvlášť – oprávněně, nezajímá.
___
*) Myslíš, že naše speciální jednotky jsou horší, než Seals??
;-D

Další odpovědi
anonym

Myslím, že v současnosti se v takových případech postupuje spíš diplomatickou cestou a vyjednáváním než vojenskou silou. A je to tak dobře.
Když se někdo dobrovolně z vlastní hlouposti, nevědomosti nebo nezodpovědnosti vystavuje takovému riziku, proč by měl někdo jiný za něj riskovat život? Ano, jedná se dnes většinou o profesionální složky, ale stejně… účel jejich zřízení a důvod
k nasazení je původně asi jiný než zachraňovat nezodpovědné turisty.
Věřím, že probíhá vyjednávání na mezinárodní úrovni a že vše ještě dobře dopadne. Alespoň za časů, kdy býval ministrem zahraničí pan Schwarzenberg, tomu tak bylo. Ticho po pěšině a zdánlivě se měsíce nic nedělo a najednou byli Češi v Praze
na letišti (např. ti dva „fotografové“ z Afriky). Až teprve tehdy vyplynula na povrch část informací, jaké páky nasadil náš ministr Schwarzenberg, osobní kontakty
a nemalý soukromý vliv i prostředky.
Nevím, co pro děvčata podnikala úřednická vláda a co bude podnikat ta, která nastoupila teď, ale obávám se, že se to nedá s bývalým ministrem zahraničí srovnávat.
Občas si na ty holky vzpomenu a upřímně…nechtěla bych být v jejich kůži.
Ale na druhou stranu, já se do takové situace dostat nemůžu. Znám několik „domorodců“ takže je mi celkem známo, jak to v podobných zemích a situacích chodí, a proto já bych nic nepodceňovala.

Doplňuji:
http://prosto-vova.livejournal­.com/2457311.html
Ministrině obrany Norska, Švédska, Holandska a Německa

suaeda

Čím delší doba uplynula od únos tím jsou naděje na záchranu menší. Podle mne jsou v lepším případě „přivdané“ za nějaké domorodce a donuceny konvertovat na islám, ale spíše se přikláním k horší variantě. Vezměte si např. kdy naposled o nich bylo natočené poslední video. Nasazovat speciální jednotky, jak to známe z amerických akčních filmů je hůře proveditelné než vidíme na plátně. Jednak to stojí hodně peněz a jednak to může ohrozit politickou stabilitou.
Všem dobrodružným povahám doporučuji vyhnout se na světě kritickým oblastem. A pokud cestovat do těchto zemí tak zásadně jen ve velké skupině a v žádném případě samostatným ženám. Příbuzný byl v horách Pákistánu s velkou partou lidí a byl rád, že se všichni ve zdraví vrátili. Vyprávění, jak to tam vypadá jsem od něj slyšel.

klob1

Každý má sedět doma na zadku a ne být jako rarášek neposlušný..Kvůli tomu nemusí člověk jezdit daleko a tady se může také klidně ztratit. Když se jim nelíbí být tady,tak co s takovými,přece nikdo nenařizoval.aby tam jezdili?Také nikam nelítám a užívám si to tady.Tady jsou ntaké moc krásná místa a člověk ani nemusí jezdit nikam daleko.Kolikrát ani lidé neví,že blízko mají něco tak krásného..
Omlouvám se,že přímo neodpovídám,ale názor se musel napsat.

Emefej

Myslíš že naše armáda má jednotky Navy Seals?
Doplňuji:
Myslím, že jednotky Navy Seals operují z moře a zřejmě nebudou určeny k akcím hluboko ve vnitrozemí, kde by bylo daleko mimo dosah plovoucí základny.

mandat

Pochybuju… Usa jsou naši spojenci jen tehdy, když něco chcou, ale kdyby měli něco udělat oni, tak se k nějaké Čečně vůbec nemají.

anonym

Nevím, jestli ještě někdy uvidí svoje rodiny, každý, kdo píše o tom, že jsou nezodpovědné a hloupé, že tam vůbec lezly apod. by rychle změnil názor, kdyby to byly jeho děti. Snažil by se ze všech sil udělat něco, aby se vrátily, to je jasný, Dál se mi nelíbí, že by měl prý každý sedět doma na zadku, nebo se kochat našimi přírodními krásami 🙂, to je sice bezva, ale to přece nestačí, nebo tady je snad někdo, kdo v životě nepřekročil čáru? Už za pár minut můžu být mrtvá, ju koupit pívo do knajpy, v podchodu mě někdo podřízne a nemusím ani za hranice. Takhle se na to nedá dívat.