Adamos00

Jak hluboko pod zem se lze dostat? A jak dlouho by člověk přežil třeba 150 km pod zemí?

Takže by člověk přežil asi v 6.5 km? Protože tlak 2× vyšší prý přežije :)

Nejlepší odpověď
fcoop

150 km........mimo technické možnosti.
A není důvod.

Představte si, že máte pod sebou skoro 13 km hlubokou díru. Kdybyste do ní hodili kámen, zvuk dopadu byste uslyšeli až nejdřív za minutu a půl. Na dně vrtu je tlak vzduchu skoro 4× vyšší než na povrchu, pro představu tak vysoký jako je tlak vody 26m pod hladinou a panují tam teploty jak v rozpálené troubě kolem 180°C.

http://urbex.cz/2014/05/­nejhlubsi-vrt-sveta-dira-do-pekla/

Další odpovědi
Kepler

V této hloubce bys byl již hluboko pod zemskou kůrou, kde se horniny nacházejí v roztaveném stavu. Pro názornost: geotermický stupeň je 33 m, to znamená, že o každých 33 m hlouběji je teplota o 1 st. C vyšší. V nejhlubších dolech pod 1 km se dá snesitelná teplota udržet jen za cenu velmi intenzivního větrání. Na zvýšený atmosférický tlak i v řádu desítek atmosfér je lidský organismus schopen se adaptovat.