hapiky

Myslíte, že se Lukašenko přidal na ruskou stranu po nátlaku, či dobrovolně?

Před časem žádal ochranu EU nebo NATO, teď už nevím.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Tak absolutně nevím, kdy Lukašenko o něco žádal EU nebo NATO. Vždy když bylo ve hře Bělorusko/Lukašenko a EU nebo NATO, tak se jednalo spíš o vyhrožování, odsuzování, kritizování, osočování, pomlouvání a nadávky… nedokážu si představit, že by Lukašensko žádal EU/NATO. Zvlášť když principe jeho politiky je vlastěn vystupování vůči nim a řekněme „dělání naschválů“.
Zde rozhodně nebylo třeba nikoho nutit, jsou to blízcí spojenci, nejen stylem politiky velice blízcí a podporující se.

Další odpovědi
Ametyst

Bělorusko mělo pohraniční konflikt s Polskem. Polsko se teď stalo evropským bazarem zbraní pro Ukrajinu. Proto je jasné, že Lukašenko nemusí vůbec měnit postoje, a nebude podporovat polské válečnictví.

aliendrone

Teď už jsem si JISTÝ, že nečerpáš svoji propagandu z médií. Jinak bys alespoň NĚCO VĚDĚL o politice, třebas o vztazích Bělorusko-Rusko a Bělorusko- EU/NATO, kdybys je sledoval alespoň TROCHU. :D :D :D

A jak to vlastně vypadá v agitačním středisku? To víš, zvědavost. Nikdy jsem tam nepáchl ani v dobách, kdy ještě běžně existovaly. A donedávna jsem si myslel, že jsou jen zapomenutou minulostí. Přesněji do doby, než jsi začal excelovat s naprosto stejně inteligentním modem operandi, xixixi! Co soudruzi, jak si v dem(ent)okracii říkají? Demodruzi? Nebo dem(ent)odruzi? To druhé je DOST výstižné. ;) :D :D

No pokračuj, pokračuj, není nad to se po ránu dobře zasmát, pak je celý den hned lepší. :)
https://d39-a.sdn.cz/d_39/c_im­g_QP_k/4ItFE/pro­fimedia-0666208087.jpeg?fl=cro­,93,87,1492,839%7Cres,12­00,,1%7Cwebp,75
BAF!! BU BU BU! Ehm, totiž PUPUPU!! ;) :D :D

paul1

I když by jsem měl (vzhledem k věku) hodně pamatovat, tak mnoho si nepamatuji. Také jsem se o politiku nezajímal. Ale vzpomínám si něco jako „Patrnerství za mír“, kde byly státy CCCP po jeho rozpadu spolu se státy – členmi NATO.

hapiky

Těch článků bylo víc. Namátkou si vzpomínám na jede: Běloruský prezident také po zhoršení vztahů Ruska se Západem a posílení vojenské přítomnosti NATO na své východní hranici opakovaně odmítl povolit zřízení stálé ruské vojenské základny na běloruském území.

Bělorusko pak navíc v roce 2016 navázalo užší vztahy s EU a Spojenými státy, aby přilákalo životné důležité investice, když se dosavadní „moskevské dotace“ začaly povážlivě ztenčovat kvůli ekonomickým sankcím Západu na Rusko a zhoršujícímu se výkonu ruského hospodářství.
Zdroj: https://www.de­nik.cz/ze_sve­ta/vydirate-nas-a-chcete-nas-obsadit-obvinil-moskvu-belorusky-prezident-20181214.html

hapiky

aliendrone: Speciálně pro tebe: https://eurac­tiv.cz/section/e­vropska-unie-a-svet/news/lukasenko-je-na-navsteve-rakouska-ma-v-planu-posilit-vztahy-s-eu/