Avatar uživatele
hapiky

Myslíte, že se Lukašenko přidal na ruskou stranu po nátlaku, či dobrovolně?

Před časem žádal ochranu EU nebo NATO, teď už nevím.

Zajímavá 0 před 788 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Disraeli

Tak absolutně nevím, kdy Lukašenko o něco žádal EU nebo NATO. Vždy když bylo ve hře Bělorusko/Lukašenko a EU nebo NATO, tak se jednalo spíš o vyhrožování, odsuzování, kritizování, osočování, pomlouvání a nadávky… nedokážu si představit, že by Lukašensko žádal EU/NATO. Zvlášť když principe jeho politiky je vlastěn vystupování vůči nim a řekněme „dělání naschválů“.
Zde rozhodně nebylo třeba nikoho nutit, jsou to blízcí spojenci, nejen stylem politiky velice blízcí a podporující se.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Bělorusko mělo pohraniční konflikt s Polskem. Polsko se teď stalo evropským bazarem zbraní pro Ukrajinu. Proto je jasné, že Lukašenko nemusí vůbec měnit postoje, a nebude podporovat polské válečnictví.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Teď už jsem si JISTÝ, že nečerpáš svoji propagandu z médií. Jinak bys alespoň NĚCO VĚDĚL o politice, třebas o vztazích Bělorusko-Rusko a Bělorusko- EU/NATO, kdybys je sledoval alespoň TROCHU. :D :D :D

A jak to vlastně vypadá v agitačním středisku? To víš, zvědavost. Nikdy jsem tam nepáchl ani v dobách, kdy ještě běžně existovaly. A donedávna jsem si myslel, že jsou jen zapomenutou minulostí. Přesněji do doby, než jsi začal excelovat s naprosto stejně inteligentním modem operandi, xixixi! Co soudruzi, jak si v dem(ent)okracii říkají? Demodruzi? Nebo dem(ent)odruzi? To druhé je DOST výstižné. ;) :D :D

No pokračuj, pokračuj, není nad to se po ránu dobře zasmát, pak je celý den hned lepší. :)
https://d39-a.sdn.cz/d_39/c_im­g_QP_k/4ItFE/pro­fimedia-0666208087.jpeg?fl=cro­,93,87,1492,839%7Cres,12­00,,1%7Cwebp,75
BAF!! BU BU BU! Ehm, totiž PUPUPU!! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

I když by jsem měl (vzhledem k věku) hodně pamatovat, tak mnoho si nepamatuji. Také jsem se o politiku nezajímal. Ale vzpomínám si něco jako „Patrnerství za mír“, kde byly státy CCCP po jeho rozpadu spolu se státy – členmi NATO.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hapiky

Těch článků bylo víc. Namátkou si vzpomínám na jede: Běloruský prezident také po zhoršení vztahů Ruska se Západem a posílení vojenské přítomnosti NATO na své východní hranici opakovaně odmítl povolit zřízení stálé ruské vojenské základny na běloruském území.

Bělorusko pak navíc v roce 2016 navázalo užší vztahy s EU a Spojenými státy, aby přilákalo životné důležité investice, když se dosavadní „moskevské dotace“ začaly povážlivě ztenčovat kvůli ekonomickým sankcím Západu na Rusko a zhoršujícímu se výkonu ruského hospodářství.
Zdroj: https://www.de­nik.cz/ze_sve­ta/vydirate-nas-a-chcete-nas-obsadit-obvinil-moskvu-belorusky-prezident-20181214.html

Avatar uživatele
hapiky

aliendrone: Speciálně pro tebe: https://eurac­tiv.cz/section/e­vropska-unie-a-svet/news/lukasenko-je-na-navsteve-rakouska-ma-v-planu-posilit-vztahy-s-eu/

Nový příspěvek