annas

Myslíte, že při přemýšlení se občas někomu kouří z hlavy jako z komína, má v hlavě průvan, příp. mu to v hlavě šrotuje?

Jak se na myšlení vtipně dívá Miroslav Huptych.

1. Je možné „si s některými myšlenkami hrát a s jinými pouze zahrávat?“

2 Nastala by taková situace? „Kdyby si lidé navzájem mohli číst myšlenky, zajisté by prudce stoupl počet vražd.“

3. Rychlejší vyhrává? „Spoléhal na své rychlé nohy, zatímco nohy spoléhaly na rychlou hlavu.“

4. Jsou nutné dlouhé vlasy? „Na to je můj rozum krátký, přiznávají ti, co mají dlouhé vedení?“

Podle zdroje

Aforismy a gregérie. PISTORIUS & OLŠANSKÁ.Příbram 2013. Hodinky s ohňostrojem. Ilustrace Petr Dobíšek. Miroslav Huptych

Je opakování nejen matkou moudrosti ale i papoušků?

--
Obrázek
https://pixaba­y.com/cs/pt%C­3%A1k-papou%C5%A1ek-papegaaiachtigen-3688465/

Nejlepší odpověď
led

Ano, ale to nemusí byť dym, „len zohriaty vzduch“. Pri myslení sa roztočia kolieska v hlave a ich trením vzniká teplo.
1 – hranie sa s myšlienkami je „večná hra“ človeka od detstva až po starobu
2 – Nie, pretože, ak by ľudia dokázali navzájom si prečítať myšlienky, poznali by aj spôsob ich vraždy.
3 – Rýchlosť nôh nestačí, ak ju nevieme využiť. A k tomu treba rýchly rozum.
4 – Prepáčte, poslala som myšlienky pre odpoveď, ale kým ju nájdu na ceste okolo sveta, prejde nejaký čas, viete tá dnešná komunikačná technológia…

Další odpovědi
Drap

Ano, myslím, že to tak skutečně je, samozřejmě pokud se na vše díváme s nadsázkou, stejně tak jako všechny citace.
2.Myslím, že nenastala. Pokud by lidé viděli druhým do hlavy, tak by se celá společnost zhroutila a vyhodnocení nárustu vražd a dalších trestných činů by už vlastně neměl kdo udělat.
3 Je to sporné, ale vsadil bych na rychlé nohy . „Kdo uteče, ten vyhraje“.
4. Říká se, že kdo má dlouhé vedení má bohaté rodiče a potom na délce vlasu nezáleží.

aliendrone

Já myslím [ ;) :D ] , že pro většinu „emptyheadů“ (NASCHVÁL mužsky šovinisticky pomíjím „emptyheadky“) už ze samotné definice termínu „emptyhead“ vyplývá, že jim nějaké kouření, šrotování či průvan v hlavě NEHROZÍ!

Tím jsem vyřešil nemyslící většinu, myslící spíše marginální menšina mi nestojí za námahu, protože si to je schopna domyslet sama! ;) :D :D

hapiky

Jestli bych se chtěl hodně rád zasmát, tak bych chtěl vidět někoho, jak se mu kouří z hlavy. Ten výraz je tak vžitý, že je považován skoro jako pravdivý.
Když vidím nějakou štavajznu, tak si hraji z myšlenkou ji sbalit. Když připoštím, že na ni nemám, tak si jen zahrávám s myšlenkou, že bych ji mohl sbalit.
Kdyby si lidé v dnešní době (z ničeho nic) mohly číst myšlenky, nastal by chaos, destrukce společnosti apod… výsledek by ale později byl nepředstavitelně super. Chtěl bych se toho dožít.
Vyhrává vždy rozum. Když nemá dostatek potřebných genů, přijdou na řadu nohy. Někdy bohužel nestačí ani rychlé nohy…
Kdo třeba nechce ale možná částečně chápe, řekne raději, že mu to rozum nebere. IQ, to je prevít, ale bohužel platí, kdo nemá z hůry dáno…
Rád bych viděl moudrého papouška, co se neřídí jen pudy…