bolak

Myslíte že existuje šestej smysl na jazyky, že někdo dokáže rozumět textu v jazyce kterej nikdy vživotě neslyšel?

Já kdysi četl o jedný neurologický poruše, kdy člověk ztratil schopnost porozumět lidský řeči, nerozuměl významu jednotlivých slov, a přesto tak nějak v celku chápal, podle gest, mimiky, tónu, barvy hlasu (atd), o čem ta druhá osoba hovoří. Dokážete vytušit třeba z textu písničky v cizím jazyce, kterému nerozumíte,a od které jste nikdy neviděli videoklip, o čem ta písnička asi tak je?

(Zkuste si třeba vyhledat nějakou vaši oblíbenou cizí písničku, pak se koukněte na překlad a napište jak ste se trefili.)
Doplňuji:
Otázku doplňuji pouze abych vytloukl body…

Odpovědi
pizlicka

ano,verim tomu,rozumela jsem italum,i nemcum,a­niz bych italsky,ci nemecky umela.bylo mi 11let.dodnes si to neumim vysvetlit.

Nikkol

Nevím jak je to možné, ale můj podivuhodný strýc se po požití dostatečného množství alkoholu dokáže domluvit jakýmkoliv jazykem .Fakt se domluví 🙂

Drap

Myslím, že je to nesmysl. Podle mimiky, gest, podle tómu hlasu, u písní podle melodie se dá snad vytušit o čem je řeč, ale rozumět určitě ne.

krum

Dnes je možné všechno, ale rozumět přesně na slovo, to si moc nemyslím, že by to šlo. A i kdyby, tak to bude asi hodně ojedinělé.

verka

Určitě ano. Vezměte si například cestovatele. Každý kmen má jinou řeč a oni nacházejí podobu a tak se domlouvají

led

Z vlastnej skúsenosti viem, že človek sa s človekom vždy dohovorí, bez ohľadu na znalosť reči. Podmienka – obaja musia chcieť sa dohovoriť. Kde nestačí jazyk, pomôžu ruky i nohy. Väčšinou sme používali tzv.univerzálu reč: mixáž výrazov z rôznych svetových rečí, doprevádzaná mimikou a náznakov rukami, kde ani to nepomohlo prišlo na kreslenie obrázkov.
japonské ´hai´môže byť áno, nie ,možno, teda, môže byť, nikdy!, …záleží od zafarbenia ..a teraz si vyberte :)