Kepler

Myslíte, že by se u vás ujala podobná hospoda?

https://www.no­vinky.cz/histo­rie/17-listopad/clanek/v-prazske-hospode-severka-se-navstevnik-vrati-do-predrevolucni-doby-40303722
Mě to velice zaujalo a myslím, že by to byl docela tahák. Jmenovalo by se to třeba Rudá hvězda nebo U Rezavého srpu. Samozřejmě by se tam kouřilo a v rohu by seděl nenápadný estebák s notýskem. Hrály by se výhradně české a slovenské písničky z 80. let. Pivo by bylo za 2,50, ovšem host by si musel směnit své koruny za místní měnu, zvanou valašské chlastáky, a to v poměru 10 : 1. Přišli byste?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Až na kouření a pivo za 2,50 to v naší současné hospodě vypadá podobně (v rádiu M. David, ubrusy s logem Pohostinství Jednota, v rohu místní emeritní estébák, sice bez notýsku, nýbrž s chytrým telefonem).

Další odpovědi
Funna

Ona to v podstatě není hospoda, ale soukromý klub, jinak by se tam nemohlo hulit…a pokud by byla nedaleko (vzhledem k valašským chlastákům doufám, že bude), tak by to patřila mezi naše oblíbené…a do podobné chodíme, dřív to byla agitační místnost a v dobách, kdy šlo volit jen KSČ zde probíhaly volby…dneska je to nostalgií dýchající (a kouřem začuzený) klub .-))

marci1

Určitě, bezva nápad. Bylo by tam pořád plno. Jen u vchodu by se všem posbíraly mobily, aby lidi do nich furt nečučeli a mohly se v klidu a hádkách probrat sportovní, sexuální, manželské, politické aj. aktuality. 🙂

dubraro

Rozhodně. Mimo jiné také proto, že po zavedení EET ze tří hospod, do kterých jsem chodil, jedna zavřela, druhá má otevřeno 3× týdně 15–20 hod a třetí brutálně zdražila.
Piju lahváč…

Ametyst

Normalizačních hitů jsou plná rádia, a nejen ta veřejnoprávní. Člověk nepozná, ze je 21. století. Na to nemusím ještě vyhledávat normalizační hospodu.

Funna

dozvím se, kde bude otevřen Rezavý klub?

Kepler

Být o 20 let mladší, tak bych se do toho možná pustil, teď můžu vstoupit leda tak do Společnosti přítel žehu, jestli to ještě funguje.

dubraro

Funguje.
Byl jsem funkcionářem.