Kulpix

Myslíte, že by se dle EINSTEINOVY teoroe relativity dalo cestovat v čase?

Že kdyby byla raketa, jež létá rychlostí světla a vn í člověk. Jak by se pak zase dostal do minulosti?

Nejlepší odpověď
annas

Vložila jsem otázku
Co myslíte? Lze cestovat časem?
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-myslite-lze-cestovat-casem

Přečtěte si tehdejší odpovědi.

Stephen Hawking, slavný autor "Teorie všeho""

" Hawking: Cestovat časem do budoucnosti můžete, ale už se nevrátíte."

"Cestovatelé v čase se musejí připravit na to, že se podívají jen do budoucnosti. Minulost jim bude zapovězena. Lidé tímto způsobem budou moci například cestovat miliony let dopředu, aby znovu osídlili téměř jistě jimi opuštěnou planetu.

Vše je přitom založeno na reálných fyzikálních teoriích. Už Albert Einstein přišel s tím, že rychle letící objekt prožívá čas zpomaleně. Pohyb časem zpátky je však nemožný. „Porušuje základní pravidlo příčiny a následku,“ vysvětluje Stephen Hawking.

Pokud by cestování časem do minulosti bylo možné, pak by člověk mohl zastřelit své dávné předky. „Věřím, že věci nemohou samy sebe učinit nemožnými,“ dodal."
atd.

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/haw­king-cestovat-casem-

Další odpovědi
Tw!st

Ne, do reálné minulosti už se nijak dostat nedá, maximálně se bude dát vytvořit paralerní, která ji bude promítat.
Jinak Einstein hovořil v teorii relativity o cestování do budoucnosti, ne minulosti, to je jiná věc

Kepler

Ano, to je zatím jediný způsob cesty časem, ale jen do budoucnosti. Žádný hmotný objekt se nemůže pohybovat rychlostí světla, jen se k ní více, či méně přiblížit. V takové situaci, kromě jiného, dochází k dilataci času. To znamená, že třeba 1 měsíc palubního času vesmírné lodi na zemi uběhnou staletí a po návratu na Zemi bude žít jenom jeho prapra..vnouče a tím se dostane do budoucnosti. Sám bude vypadat jako vzácný historický exemplář. Do minulosti se nikdy nedostane, je to něco, co už neexistuje.

fcoop

https://www.res­tu.cz/cesta-casem/

Jediná cesta časem,která je reálná,je v odkazu.

Špičkoví odborníci se nemohou dohodnout na přijatelné teorii,ale spousta lidí už ví,co by bylo,kdyby.....

Je to něco jako perpetuum mobile.

Vždy je to tak – každé nové poznání vede k tomu,že se objeví nové oblasti,o kterých nikdo nevěděl. Třeba o „Temné energii“ se neví takřka nic.
Není to až zas tak dlouho,co lidé byli přesvědčeni,že Země je střed Vesmíru.
Ale není to tak,že?