JájsemRaibek

Proč cestovat v čase do minulosti?

Měl bych důvod cestovat v čase do minulosti?
Pokud by se dnes něco stalo a já měl možnost cestovat v čase do minulosti, byl bych tedy do minulosti vyslán, abych něco provedl, aby se to dnes nestalo.
Přišel bych tedy z budoucnosti, udělal ten úkon a bylo by to v pohodě. Jakmile bych se opět dostal do dnešního dne (nikoli cestováním v čase, ale normálně), neměl bych dnes přeci nutnost cestovat do minulosti, protože bych neměl čemu zabraňovat. A pokud bych se na to vykašlal, přestože bych do minulosti byl vyslán, opět bych byl dnes nucen cestovat zpět do minulosti, abych tomu zabránil, aby se to dnes nestalo.

Nejlepší odpověď
Kepler

Hypotetické cestování do minulosti naráží na nepřekonatelné časové paradoxy. Není možné ani logicky, ani fyzikálně. Nemá smysl přemýšlet o důvodech ani o jiných aspektech, bylo by to přemýšlení o něčem, co neexistuje a existovat ani nemůže. Cestování do budoucnosti aspoň teoreticky možné je, díky Einsteinově teorii dilatace času při rychlostech blížící se rychlosti světla.

Další odpovědi
Edison

Najdou se i teorie, že jediné, co existuje je současnost. Z toho plyne, že do minulosti nelze cestovat a do budoucnosti jen „obelháním“ času. Jiné teorie zase praví, že čas ve skutečnosti neexistuje, že to je jen berlička fyziků, aby mohli popisovat různé stavy soustav. Další teorie praví, že ač to všechno existuje, došlo by při cestování k absolutnímu kolapsu reality, protože v každý okamžik je stav energie a hmoty jakž takž vyvážený a vytržením čehokoli z kontinua by došlo k rozvážení a tím ke kolapsu, a stejně tak objevením se čehokoli nekontinuálního v minulosti, nebo v budoucnosti zrovna tak. Jiné teorie praví, že právě proti tomu existují pojistky, které to právě znemožňují. A další a další.. Mno.. nevim… Já bych to neriskoval. 😁

Alesh

Pokud bys cestoval do minulosti a tu bys změnil, pak bys změnil i budoucnost, tj. padlo by tvé opětovné vyslání do minulosti.
Nezměnění minulosti je dost nereálné, protože by sis stěží pamatoval, cos dělal den po dni, minutu po minutě, čili by nastal jiný sled událostí a budoucnost bys i tak ovlivnil.

marci1

A proč tam cestovat? Minulost už byla, nemá ji cenu měnit. Lepší by bylo cestovat do budoucnosti a mít možnost změnit něco „nepěkného“, co by mohlo potkat nás a naše potomky. 🙂

led

Je dobré vrátiť sa do minulosti pre poučenie z chýb v budúcnosti.
Zdá sa to byť nelogické? Ale zamyslite sa, koľko ľudí opakuje chyby iných v minulosti, akoby sa nepoučili z nich.
Alesh píše o zmene minulosti, ja hovorím: minulosť nemeňme, nech ostane minulosťou takou, akou bola a my ale aj vy, sa musíme z nej poučiť.

zjentek

Jak to může vypadat v praxi vysvětluje bača zde:

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=5P8Dpb72B58&fe­ature=youtu.be&t=2812

Shoehardt

Paradoxy, které nám brání v cestování do minulosti jsou známé( viz. paradox zabitého dědečka), ale možná jen zdánlivé. Třeba existuje nějaký mechanismus (např.dosud nepoznaný fyzikální zákon), který nám znemožňuje měnit minulost. Nemusí nám však zakazovat cestování v čase do minulosti!
Ale vždyť cestovat do minulosti nemusíme jen kvůli tomu, abychom něco měnili! Mohli bychom si cestováním v čase např. rozšiřovat obzory poznání. K tomu by nám stačilo se na minulost pouze koukat bez nutnosti cestovat. Např. Hubbleův teleskop čučí do minulosti neustále.