annas

Myslíte si, že pojmenování nečaj je vhodné pro ovocné a jiné čaje?

Doplňuji:
Mně se to také nelíbí, ale četla jsem v časopise názor odborníků, že je to nejvhodnější název.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Tak to se mi nelíbí- Je vhodnější použít čaj s ovocnou příchutí nebo bylinný čaj a podobně

Další odpovědi
kropitko

Já jsem se s tímto výrazem nesetkala, ale je pravda, že ovocné čaje nepiji, tedy myslím hotové ovocné čaje. Já to dělám tak, že si uvařím, např, černý čaj a nakrájím si do něj, jablko, mandarinku,po­meranč, prostě to co zrovna doma je, no a pak to ovoce zbaštím,,,

vagra

Myslím si,že pojmenovat něco „nečaj“ je nesmysl.
Buď to je čaj,nebo to čaj není.
Pakliže budeme zařazovat taková nesmyslná slova do češtiny, pak se můžeme dočkat toho,že kočka bude nepes, voda – neslivovice apd.
Možná, že jsem nezvolil ten nejsprávnější příklad, ale mohlo by to tak daleko dojít.
Podobné nesmysly podle mě češtinu už obohatily, např.sojové maso.
Maso je maso a ze soji,maso neuděláte,ani kdybyste se .......rozkrájeli.:-)
Tak to vidím já.
Doplňuji:
Tak,teď o tom píšu- a ten smajlík vypadá jako nesmajlík.