ssbboo

Myslíte si,že je sebevražda řešení?

Já sám jsem zažil nekolik sebevražedných sklonů.a když jsem se díval na internetu jaká je nejméně bolestivá sebevražda,mnoho lidí psalo otázky typu"proč?za jakou cenu?čemu si tím pomůžete?čeho tím dosáhnete?".Ale pravděpodobně nechápou že pro sebevrahy nemá život cenu.a tak se vás ptám.Myslíte si,že je sebevražda řešení?
P.S.Už dávno sebevražednými sklony netpím.
Doplňuji:
Kdyby něco,vím že sebevražda by se neměla uspěchat nebot za nějakou dobu může být zase dobře.

Nejlepší odpověď
led

Komu to prospeje…
názory na sebevraždu sú rôzne od zbabelosti po hrdinstvo, od sebeckosti cez odovzdanie sa po dar iným.
Nemôžme na sebevrahov pozerať jedným metrom. Vždy treba položiť otázku, prečo?, čo je za tým?, z akého dôvodu? prečo práve tento spôsob?
1– sebevražda vojaka, zraneného, bez munície, obkľúčeného nepriateľmi…zba­belosť/hrdinstvo?
2– sebevražda nezamestnanej bezdomovkyne s malými deťmi – tu je rozpor pokiaľ žije, nik sa o ňu a deti nezaujíma, po jej smrti sa o deti začne starať štát, charita, hľadať príbuzní,… je v tomto prípade sebevražda matky záchranou pre deti? Bol to útek, zbabelosť, alebo spôsob, ako sa postarať o deti?
3– nevyliečiteľne chorý – eutanázia nie je povolená, pacient trpí, okolo všetci trpia, vynakladajú sa vysoké sumy na udržiavanie živej mrtvoly (prepáčte tú surovosť), ktoré by sa mohli použiť pri naozaj potrebných prípadoch, – pacient sa rozhodne, nechá si vysadiť lieky (má na to právo) a pri veľkých bolestiach spokojne zomiera (skutočný prípad), Je tento spôsob sebevraždy zbabelosť, útek, alebo ako by ste to kvalifikovali?
4– nechcená sebevražda- predávkovanie sa drogami, alkoholom, následná smrť, sebevražda z frajeriny – snaha prekonať stenu paneláku, preliezanie balkonov, okien
5 – sebevražda v snahe uniknúť osobným problémom, sebevražda „z blbosti“ tu naozaj možno hovoriť o zbabelosti, o úniku pre zodpovednosťou

Další odpovědi
ivzez

Sebevražda je útěk,
útěk nepovažuji za řešení problémů.

iceT

Ne,sebevražda není řešení.
Je-li řešením,pak jen pro danou osobu;ta to má za sebou,ale kolotoč dalších událostí mají před sebou pozůstalí.

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-mate-nazor-na-sebevrazdu
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=sebevraž­da

Lorgins

Ano. Samozřejmě, že je řešením. Po smrti tě nic netrápí a určitě tě nebudou zajímat věty typu: "Co když si o mne budou myslet, že jsem zbabělec? Měl jsem to udělat?..blabla­bla…Zabil ses, nic necítíš ani nevnímáš, je ti vše jedno, utekl si před tím. Už se nikdy nevrátíš. Trápila tě holka? No, teď už ne. Podle mě to je odvážný čin, já bych se sama zabít nedokázala, neměla bych na to, příliš bych se bála bolesti. Navíc je na světě spousta lidí, někdo zemře, druhý ho hned nahradí, čím méně lidí, tím lépe.

PS: Hlavně se nikdo nezabíjejte.

Kelt

Samozřejmě, že je sebevražda řešení, ale špatné a nemáš možnost udělat opravu.
Mohl bych tady vysvětlovat pro a proti. V podstatě je to určitá akce, kterou dotyčný reaguje na nějaký stav. Možná budu trochu cynický, ale člověk sebevrah si vybírá zda bude žít nebo spáchá sebevraždu, stejně jako se rozhoduje někdo jiný, zda si dá třeba guláš, nebo jablko. Říká se, že za žádných okolností by se člověk neměl takto rozhodovat za žádných okolností. Jsou příklady, které uvedu ,dostatečným důvodem , nebo existuje nějaké řešení.
Člověk se zadluží a nemá na splácení.
Dívka otěhotní a nemá kde bydlet
žák má špatné známky a bojí se to říct, propadá
někdo nemůže najít známost a trápí se kvůli tomu
ctná žena je přistižena při milostné scéně
Atd.

msi

nevíte co bude za 3 roky, za 10 let… může být lépe, vždycky je šance.
nakonec… nic lepšího než je tenhle život stejně nezažijete… takže ho žít až dokonce. život je dar, brát to tak a být za něj rád. jinde lidi prosí, aby je nezabíjeli, pred ocima blízkých lidí a na druhem konci si lidi páchají sebevraždy. kdo si ale neprosel tim stavem a odsuzuje to a nechape proc to lidi delaji, tak to nepochopi asi dokud by to nezazil ten pocit pri tom sam. sebevrazda neni resenim.

Nuk nuk

Sebevražda je skutečně jen útěk ze situace. Každý procházíme různými problémy a důležité je, se k nim postavit nějak moudře a pokusit se je řešit a překonávat.
Sebevražedné sklony, které navíc nemají žádný vážný důvod, by nebylo špatné prokonzultovat s psychologem.

Reezo

Nepochopím lidi, kteří vidí sebevraždu jako jediné možné řešení. Člověk by neměl být schopen si vzít svůj život jelikož mu ten život dal někdo jiný.

Navíc se o sebevraždě v náboženství mluví jako o nejhorším činu, když člověk vezme sám sobě život. Každý kdo si vezme život by si zasloužil věčné utrpení a zatracení.

Život není jen samé slunce a duha, je to hodně zlý a drsný místo a i když jsi sebe silnější, srazí tě na kolena a nechá tě klečet když to připustíte. Nikdo nerozdává tak tvrdé rány jako život… Ale nejde o to jak inkasuješ, ale o to kolik ran uneseš a přesto se znovu zvedneš. Chce to znát svou cenu a jít houževnatě za svím, ale musíš umět snášet rány a ne si stěžovat, že nejsi tam kde jsi chtěl a ukazovat na toho nebo na toho, že to zavinili… to dělají zbabělci…
Dokud nebudete věřit sami v sebe budete živořit…

NikkiHeat

Absolutně NE. Sebevražda je jen zdánlivý útěk. Ve skutečnosti je to „odvážná“ zbabělost. A ten trest za ní......před čím utíkáš je procházka růžovým sadem oproti tomu co přijde.