adarenkarenk

Co si myslite o sebepoškozování? Co vede ty lidi k tomu, aby to dělali? Máte s tím zkušenost?

Nejlepší odpověď
annas

Co k tomu lidi vede? U každého to může být něco jiného. Nejlépe by vám odpověděl dotyčný, proč se třeba řeže žiletkou.

Osobně se domnívám, že někdo má problémy a nedovede se s nimi vyrovnat jinak. Nezvládá své negativní emoce.

Nepoškozuje se třeba jen řezáním, ale i nadměrným jídlem, I to je sebepoškozování.

Zřejmě nejen jídlem, ale i řezáním se mu uleví, zřejmě necítí bolest, Často to opakuje a dostává se do bludného kruhu. Bojí se o tom někomu říct … Jiný chce na sebe upozornit.

Vyjadřuje nenávist sám k sobě … Určitě to není správný přístup, pomohl by odborník.

Necjhápu dotyčné, ani s takovým řešením nesouhlasím. Ale i negativní emoce patří k životu, vždy se nedaří, ale stále žijeme. Proč se tedy trestat za to, že se něco nepovedlo, nebo se neuskutečnilo tak, jak jsme si přáli?

Všechno je pomíjivé …

Další odpovědi
Lamalam

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-vas-nazor-na-sebeposkozovani
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-si-myslite-o-sebeposkozovani

ivzez

Totéž jako o anorexii → odpovědět mohou jen ti,
kdo jsou jedním nebo druhým postiženi. A ti o svých
pocitech ani motivech nejspíš veřejně nenapíší.

autacek

Každý má svůj důvod a různého koníčka. A každý člověk je většinou tak trochu magor, otázka pouze je, kdy a kde se to jak projeví.

lota

Nemám, nechápu.