Rokio

Myslíte si, že existují dva druhy moralizování? Není jeden z nich lepší než ten druhý?

první druh moralizování = Moralista kritizuje druhé za jejich nevhodné chování, ale sám se ho dopouští (např. Stěžuje si na kuřáky, ale sám kouří.).

druhý druh moralizování = Moralista kritizuje druhé za jejich nevhodné chování, ale sám se ho nedopouští (např. Stěžuje si na vandaly, ale sám se vandalismu nedopouští.).

Je podle vás tedy možné, aby existovaly dva druhy moralizování? Pokud ano, který je lepší?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Ten první není moralista, je to pokrytec. Oba stojí za houby.

Další odpovědi
Drap

Moralizování je stále moralizování, ať ho rozdělíš na kolik druhů chceš. I když by dokázal někdo objektivně posoudit a určit který druh je horší a nebo lepší, k čemu by to komu bylo dobré?