Rokio

Myslíte si, že bych mohl pracovat jako psychiatr?

Nemám na to papíry, i když nějaké jiné papíry už mám. Rovněž jsem léčil jednu duševní poruchu na jednom webu. Nikdo z mých pacientů neumřel. Také jsem už doporučil léky jednomu svému známému, aby se mu zlepšilo množství železa v krvi.

Myslíte si, že jsem vyvolený na tuto pozici?

Nejlepší odpověď
annas

Rokio, nedávno jste chtěl být soudcem, dnes psychiatrem.

Samozřejmě kromě vzdělání, je toho třeba mnohem víc.

Také doporučím železo při určitým potížích, ale za psychiatra se nepovažuji. Nebo poradím i u jiných problémů, ale sám řešíte problémy, ty byste měl jako eventuální psychiatr zvládnout sám.

To, že někdy někomu poradíte, přece nic neznamená.

Máte maturitu, jak jste napsal, teď se učíte, dokončete školu a pak se spíš zaměřte na svůj obor, v němž jste získal kvalifikaci.

Ale rozhodnout se musíte sám, dobře zvážit všechno pro a proti.

Nejde přece o procházku růžovou zahradou, ale je třeba opravdově porozumět, klást otázky, ale také na ně umět odpovědět, vyslechnout, poradit, být empatický atd.

Další odpovědi
led

Ako úspešný stredoškolák si tu behom necelého roku už prešiel toľko povolaní (ktoré by si chcel robiť), že by to zatienilo aj „všeznalca“ Leonarda da Vinci. Skús sa venovať jednému, ale na „plný plyn“.

anonym

nikdo není vyvolený na žádnou pozici … je to o tom co sám chceš dělata v čem se rozhodneš dlouhodobě zdokonalovat … pokud budeš studovat tento obor a získáš skutečně komplexní znalosti (ne jenom útržkovité) pak bys to samozřejmě dělat klidně mohl. Ale bez toho to nepůjde. Hodinový psychiatr amatér-samouk, to zní strašidelně …

ivzez

Ne, podle mne pro toto povolání nemáš předpoklady.

I kdybys vystudoval medicínu, dovedla bych si tě představit spíše
někde ve výzkumné laboratoři, nikoliv pro práci s/mezi lidmi.

aliendrone

Bez urážky – myslím, že se ti sperma „tlačí na mozek“! ;) :D :D Doporučuji opustit problematiku psychiatrického léčení a zabývat se (spíš napnout všechny síly!!) k výzkumu problematiky „jak se nejlépe dostat slečně do kalhotek“. Uvidíš, že v případě úspěchu se vyřeší úplně všechno SAMO!! ;) :D :D

zjentek

Myslím si, že psychiatrem už dávno jsi (oproti neznalému problematiky máš nepoměrně zkušeností z prostředí) a role, kterou tady hraješ, jsou jen mimikry. ;)
Tipoval bych tě na odborníka ze soudní psychiatrie, někoho z vrchního vedení bohnického sanatoria.

zjentek

An, Rockio má na Alíkovi tuším 11let ;)

led

aliendrone, pán doktor, zaujímavá diagnóza

aliendrone

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
No v mlze rozvíjející se sklerózy mi občas paměť vyvolá potřebná fakta. Když se tohle chlapovi přihodí, je to OPRAVDU strašné, co dokáže vymýšlet/vyvádět! Mám to potvrzené vlastní a hned dvojnásobnou zkušeností! Poprvé to bylo před tím, než „to bylo poprvé“ a podruhé na vojně! A MOC DOBŘE vím, že tento „neduh“ se týká VŠECH mužů, nejen mě… ;) :D :D

led

🙂