Baruš-lolli

Můžu být těhotná? Prosím o názor…

Dobrý den.
Dnes jsme se s mým klukem mazlili a já mu vyhonila.
Vystříkal se na své břicho a částečně i mě na ruku. Šla jsem si ji opláchnout a pak mu dát čisté kapesníky. Ty jsem pak vyhodila do záchodu a šla na malou. Ptám se, zda je nějaká šance, že když jsem se utírala po vykonání potřeby, se mohly nějaké spermie přenést z mé ruky na papír a následně na mé genitálie. Ohrožuje mě to nějak? Můžu být těhotná? Předem děkuji. (Menstruaci mám dostat v pátek)
Doplňuji:
Děkuji za vaše odpovědi :) Těhotná nejsem, menstruaci jsem dostala :)

Nejlepší odpověď
marci1

Odpověď MUDr. Radima Uzla na podobnou otázku :
„Teoreticky by hrozilo nebezpečí otěhotnění pouze v tom případě, kdyby si partnerka bezprostředně po ejakulaci zaváděla semenem potřísněný prst do pochvy. Pokud šla s utřenýma rukama na záchod pouze za účelem vykonání tělesné potřeby, je možnost otěhotnění touto cestou prakticky vyloučena“.
MUDr. Radim Uzel
http://www.pla­novanirodiny.cz/vi­ew.php?cisloclan­ku=2006020203

Další odpovědi
Drap

Pokud ses opláchla, tak určitě ne.

bolak

a já ti tak držel palce, aby ti to dopadlo.. ☹

iceT

Žes dostala menstruaci neznamená,že nejsi těhotná,je dost případů,kdy těhotná žena menstruuje dalších pár měsíců,aniž by třeba tušila,že těhotná je.Doporučila bych za pár dní těhotenský test,ale vzhledem k přesnému znění tvé otázky je otěhotnění spíš nepravděpodobné.Jen jsem chtěla podotknout,že i když se menstruace dostaví,není zárukou netěhotnosti.

V průměru trvá menstruační cyklus 28 dní. Jedním z raných příznaků těhotenství je ustání menstruace. Menstruace přestane, když žena otěhotní a oplodněné vajíčko se usadí na stěně dělohy. Někdy však ženy mohou mít krvácení, které se podobá menstruaci a tak neodhalí své těhotenství.
Tyto falešné menstruační cykly jsou vzácné a lékaři se stále snaží přijít na to, proč je některé ženy mají a jiné ne. Ženy, které mají nepravidelnou menstruaci navíc mohou považovat chybějící krvácení nebo špinění za normální. Navíc mnoho druhů moderní antikoncepce snižuje měsíční krvácení na minimum, nebo ženy krvácejí jen několikrát do roka, nikoli každý měsíc. Vynechání menstruace může rovněž způsobit stres, intenzivní cvičení či změna váhy.
Zdroj: http://ona.id­nes.cz/tehoten­stvi-a-priznaky-0vs-/zdravi.aspx?c=A130415­_145626_zdravi_pet