Pajena

Mohou ženy nebo holky přijít o menstruaci?

Chtěla bych se zeptat jestli mohou spíš holky přijít o menstruaci a teď nemyslím těhotenství ani rychle hubnutí ani menopauzu či přechod, ale jestli mohou přijít o menstruaci a co by to způsobilo?

Jestli když přijde holka cca.15–20 let o menstruaci, je to nějaký závažný zdravotní problém …

Nejlepší odpověď
annas

Je to možné. Pokud dívka nebude jíst, bude podvyživená, tělo strádá, takže může přestat menstruovat. Znám jednu dívku, která měla velké problémy, než se jí menstruace obnovila po nesmyslné dietě.

Zpravidla se tak i stává při bulimii či anorexii. Někdy i při antikoncepci, jindy může jít o poruchy krevní srážlivosti.

Co je možné, se nemusí týkat vás. Jako vždy, obraťte se na lékaře.
Mezi námi žádný lékař není, navíc u každého je to jinak.

Nemyslím cysty, myomy, polypy, záněty, které také ovlivňují menstruaci atd.

Další odpovědi
Edison

Dobrá otázka. Na nesprávnym místě. Patří spíše gynekologovi – profesionálovi, rozuměj lékaři. Já holt jsem jen gynekolog – amatér.

anonym

Jasně že ano. Pokud si pamatuji, psal jsem ti do odpovědi když ses ptala na hubnutí. Vlivem přehnaného a nezdravého hubnutí můžeš o menstruaci přijit. Na čas ale i navždy. Takže si na to dávej pozor. Je to tak jak napsala annas.

Doporučil bych ti i shlédnout nějaké dokumenty o anorexii a bulimii. Já jich pár viděl a není to pěkný pohled, na stejně staré dívky jako ty, které trpí. Jsou chudé tak že jim jde doslova počítat kosti a extrémních případech, pokud není zahájená léčba, mohou i zemřít.

ivzez

Ano, dívky i ženy (ale dívky častěji) mohu menstruaci „ztratit“
a většinou jde o závažný zdravotní a psychický problém (většinou
se to týká anorektiček a/nebo bulimiček).