Avatar uživatele
ReHu

Můžete o sobě říci, že jste dobrý řidič/ka? Ženy, pochválil vás někdy za řidičské schopnosti cizí muž?

K tomuto dotazu mě inspirovala nedávná pochvala od cizího mužskýho při vyjíždění z park. stání u Globu na zpátečku.
Palec nahoru a souhlasné pokývání hlavou mě opravdu potěšilo. Když slýchávám, no jo, ženská za volantem… 🙂

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy, zzzzz, gecco před 2573 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
redy

Ani ne, jednou na parkovišti mi řek jeden dědula, jestli můžu vyjet, že si blbě zaparkoval. Jednalo se o to, že pak mohl projet mým místem. Tak nevím, jestli mě zkoušel nebo už si nebyl jistej v couvání. 🙂

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mzm

„Dobrý řidič“ je otázka definice. Co to vlastně je?
Dostat se z bodu A do bodu B? Nebo se tam dostat co nejrychleji? Nebo za co nejmíň peněz? Nebo aby se posádka nepoblinkala? Nebo abych co nejmíň točil volantem? Nebo aby předjel co nejvíc aut? Nebo co nejmíň? Nebo aby přejel co nejvíc helmýžďů?

:)

Pokud budeš mít definici, tak asi tak nějak dostaneš i odpověď.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Su výborný řidič, to je jasné…
😉
A ‚jo‘, znám několik dobrých řidiček – a říkám jim to…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Obě švagrové, chtěly jezdit se mnou, protože jsem jezdil pomaleji než jejich manželé. Ale já se za dobrého řidiče nepovažuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Dobrého řidiče bohužel nedefinuje řidičské umění, ale schopnost bezpečně se pohybovat v hustém provozu. Kdejaký blb se může naučit jezdit po dvou kolech, ale jet rychle a bezpečně, to už je kumšt. Je to o schopnosti převídaní. Zatím u mně bylo vše v pořádku, i když jsem projel 330 km za 3 hodiny. Ale opravdu ve slabším provozu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tw!st

Dnes jsem se učil na polňačce (nemám ještě papíry) tak mám od dobrého řidiče ještě hodně daleko 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Nevím, jestli i dnes ale dřív museli řidiči policie absolvovat psychotesty. Kvůli řízení v provozu s majákem. Asi to je dost náročný.
A když mi ten řidič řekl, že se cítí, coby spolujezdec v pohodě, beru to jako poklonu. Říkal, že, když se s některým řidičem necítí, buď nejede nebo řídí sám.
Řízení mě baví. Zatím se všemi body.
A myslím, že bezpečná jízda není pomalá jízda. Mělo by se vědět, kde, kdy a jak jet.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

I dobrý řidič je na silnici omylný. Kdo tvrdí, že ne , lže!!!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Ano jsem. Dokonce mi jednou jeden pán na parkovišti řekl: „Ty jsi ale umělec!“. Bylo to poté, co jsem mu nacouval do auta.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Avatar uživatele
meereg

Ano, jsem dobrý řidič.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
nyjono

mzm, asi bezpečně.
Já jezdím téměř každý den, s radostí a za bezmála 1/4 století bez problému.

před 2572 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Keplere

  • 350 km za 1:57
  • 2100 km za 24 hodin
  • cca 20 let bez ťukance (řídím 37 let, řidičák mam 33 let)
  • cca 20 bez pokuty za cokoli

A to se nechlubím…
😉

před 2572 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzm

Podle mě řidič, co porušuje zákon (povolenou rychlost), není dobrý.
350 km za 2h to je cca 175 km/h a pokud to bylo auto na veřejné silnici, tak je to porušení zákona.
Pokud to bylo letadlo, pak OK. :)

před 2572 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

mzm

  • zákon porušuju běžně, jezdím cca 10 % nad limity (policajti to, obvykle, tolerují), někdy i ´lítám´ – stopade na prázdné okresce mi nedělá problém
  • dobrý řidič je, podle mne, takový, který s ostatními na silnici koexistuje ´v pohodě´ – neohrožuje, neomezuje, nenasírá; neděsí osádku vlastního auta
  • oněch 350 pod dvě hodiny byla ´nutnost´, ale je to pěkná vzpomínka
  • dost často jezdím ´ven´ – D, A, It – a jezdí se tam kuwsky lépe, pohodověji (i když rychleji), řidiči jsou pohodoější, nejezdí nadoraz

před 2572 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzm

A to mě nenapadlo, jestli to nebylo u nás, tak to je možná taky OK.

10% je maximálně přestupek, to bych asi taky toleroval.

… ale jo, já jsem taky spíš pro plynulost jak striktní dodržování pravidel, ale nesmí se to přehánět…

před 2572 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Cca 20 let bez tukance, bez nehody, bez pokuty (body nemám – nebo mám fšecky)…
😉
Nepřeháním, řídím tak, aby se i ten ´druhý´ vešel…
😉

před 2572 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzm

Tak to držím palce, ať to tak zůstane.

Hlavně nepotkat blbce… :)

před 2571 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

Ještě dodám – za prave minulý víkend cca 1500 km, maximalka něco přes 200 tachometrickych (D, v tu chvíli jsem neměl čas se koukat na GPS, ale moc se to neliší) – a to jsem jel jako ‚pansky kočí‘ – s maximálním ohledem na pohodlí osádky…

před 2572 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mzm

… až na tu spotřebu. 😉

před 2572 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
gecco

No jo…
Okolo 7\100 km…
Sfina…

před 2572 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek