Rokio

Může skončit v pekle člověk, jehož skutky jsou dlážděny dobrými úmysly?

Pokud mu za jeho kladné úmysly hrozí peklo, jedná se o peklo na zemi, nebo skončí v pekle v posmrtném životě?

Podle mě si takový člověk peklo nezaslouží. V křesťanském pekle je větší utrpení než je to největší utrpení na zemi. Copak by někdo, kdo se snaží pomáhat druhým lidem a myslí to dobře, měl zažívat taková muka?

Nejlepší odpověď
annas

O těch skutcích jsem se zmínila u jiné vaší otázky.

Někteří jedinci mají úmysl, ale jsou leniví ho uskutečnit, nebo se jen vychloubají, i když se jim nedaří. Takový úmysl nemá smysl.

Jindy třeba zavedení některých druhů rostlin, třeba bolševníku, který ničí původní druhy. byl dobrým úmyslem. Kvůli vzhledu bolševníku vznikly škody,

V obou příkladech jde o obrazné peklo.
Takže někdy je to opravdu neomluvitelné.

Jde o rozdíl v tom, co člověk chce udělat, ale co udělá a že to má smysl.

Někdy může dobrý úmysl vydláždi cestu, která povede do nebe. Dobrý úmysl skončil splnil svůj účel, dotyčnému nezáleželo jen na sobě. Třeba vysázení stromu, nebo pomoc druhému při neštěstí, samozřejmě nezištné, zřejmě povede „do nebe“.

Dá se říct, že do pekla člověka vede zlo, do nebe jeho víra.

Další odpovědi
Ametyst

Je veliký rozdíl, jestli jde o mocného člověka, který může rozhodovat o životech druhých lidí, a měnit je, nebo je to člověk, co si žije svůj malý místní život, a pomáhá nejbližším tam, kde žije. Pomáhá nezištně. Moc korumpuje, a mocný člověk mívá svoje zištné zájmy. Pod rouškou dobra koná zlo. Ten půjde do pekla, i když se bude snažit vykoupit se penězi.

Kepler

Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly – to je známé přísloví. Něco je myšleno dobře, ale provedeno katastrofálně.

Kelt

Máš v tom zmatek. O peklu se něco říká, ale je to výmysl. Určitě více známe podmínky v černé díře nebo miliony parseků od nás. A pokud chci někomu pomoci a za to mám puntík a za ty puntíky půjdu do pekla, tak je to nespravedlivé, nechci říct přímo bordel.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.