Rokio

Může se dostat do nebe i člověk jiného vyznání než křesťanského?

Odpovědi
Roman71

S jistotou můžu říct, že nedostane.
Ani každý pravý křesťan nevstoupí do nebe, jen ten, který byl pro to vybrán přímo pravým Bohem. Odpovědností křesťana, vybraného pro nebeský život, je zachovat věrnost Bohu až do konce svého pozemského života. A počet vyvolených pro život v nebi je omezený (viz kniha Zjevení 7. a 14.kapitola). Všimněte si, že jsou tam zmíněny dvě skupiny křesťanů, jedna omezená pro život v nebi, druhá nespočetná pro život na zemi pod vládou Božího království (Žalm 37).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.