Rokio

Je podle křesťanství horší hřích vražda, nebo sebevražda?

Který z těchto dvou hříchů je více špatný podle tohoto náboženství?

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Mám dojem, že jste se již psal,. že jsem sebevraždu už vysvětlovala. z pohledu odpuštění.

„Dokáže křesťanský Bůh odpustit i pokus o sebevraždu, pokud daná osoba k ní byla dohnána?“

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dokaze-krestansky-buh-odpustit-i-pokus-o-sebevrazdu-pokud-dana-osoba-k-ni-byla-dohnana

Ale uvádím jiný pohled, než je v uvedené otázece.

"Sebevražda je vážný hřích před Bohem. Podle Bible sebevražda je vražda, a ta je vždy hříchem

Vážně bych pochyboval o upřímné víře někoho, kdo by tvrdil, že je křesťan, a spáchal by sebevraždu. Není žádných okolností, které by mohly omluvit někoho, a zvlášť křesťana, že si sáhl na svůj život.

Podle Bible, to zda člověk vstoupí do nebe nebo ne, není předurčeno tím, zda spáchá sebevraždu nebo ne. Spáchá-li nevěřící člověk sebevraždu, neudělal nic jiného, než že „uspíšil” svou cestu do ohnivého jezera. Ten však, kdo spáchal sebevraždu, půjde v konečném důsledku do pekla, a to proto, že odmítl spasení skrze Krista, a ne proto, že spáchal sebevraždu.

Bible se staví k sebevraždě stejně jako k vraždě. Je to vražda – sebe. Bůh je ten, který rozhoduje, kdy a jak člověk zemře. Vzít tuto pravomoc do svých rukou je podle Bible rouhání se proti Bohu.

Biblický verš v 1. Korintským 3:15 je asi dobrým popisem toho, co se stane křesťanu, který spáchá sebevraždu. „Když mu dílo shoří, utrpí škodu; sám bude sice zachráněn, ale projde ohněm”."

Dovíte se víc,

https://www.got­questions.org/Ces­ky/sebevrazda-Bible.html

Další odpovědi
marci1

jiná odpověď

Podle biblického přikázání „Nezabiješ“ je vražda i sebevražda smrtelný hřích. Život je dar Boží, zbavit se ho je urážkou Boha, kdo zabíjí sebe, zabíjí Boha, zavrhuje ho. Kromě výjimek duševně nemocných lidí.
Sebevražda se příčí přirozenému lidskému sklonu zachovat si svůj život a udržet jej i nadále. Závažně odporuje správné lásce k sobě. Zároveň je to urážka lásky k bližnímu, protože nespravedlivě láme svazky solidarity s rodinným společenstvím, s národní i lidskou společností, vůči nimž máme závazky. Sebevražda je proti lásce k živému Bohu.
🙂

jirka F

jiná odpověď

Těžko hodnotit co je horší oboje dvoje je hrozné,ale sebevražda je těžký hřích .Je to zavraždění sám sebe a člověk pak nedojde dlouho duševního klidu.Nebo tak nějak se to říká. Vražda je také těžký hřích.

Mp2

Horší je sebevražda.

Ani, sice je vražda špatná… Ale ne vždy byla trestana smrtí..
V historii byl ale smrtí trestán jen samotný pokus o sebevraždu..

Ono i sebevražda je kolikrát těžší..
Představ si, že nékdo si píchne vzduch do žíly, aby se tak zabil..
99% takových lidí nadosmrti ochrne na celé tělo..
Dokážeš si taková muka představit?? To je horší, než smrt..

Neberu to podle křesťanství…
Ale pokud ty nékoho zabiješ, sám si zdravý, tobě se nic nestalo..
Ale pokud se pokusíš o sebevraždu… Kolikrát ty pokusy přežiješ… A to třeba dost zmrzačeny s dozivotnimi nasledky.. Ochrnutý, na vozíku, bez končetin,, zmrzačený, zohaveny.. A nebo i zavřený :)

Ale podle křesťanství.. I ta sebevražda bude určite horsi.

Zabit totiž můžeš i v obraně, v afektu, neprimerenou silou..
Ve válce .

Ale sebevražda… To je spis abys před necim nevyhnutelnym unikl.. Např i klad kfdyvys vědél, že tě budou mučit k smrti.. Raději by ses tzabil…
Aby ses obétoval za zachranu někoho..
Jinak je to neomluvitelne… :D

Roman71

jiná odpověď

Obojí je z křesťanského hlediska špatné a velkou roli hrají pohnutky.
O závažnosti činu a výši trestu rozhodují v současné době světské soudy.

Nicméně, pro neúmyslné zabití platilo v mojžíšském zákoně opatření „útočištných měst“, kam se mohl ten, kdo neúmyslně zabil, po vynesení rozsudku skrýt před mstitelem krve, jinak by byl zabit. To jen tak pro zajímavost.

(Zdroj: 4.Mojžíšova 35:9–15; Jozue 20:2–9)

ivzez

jiná odpověď

Nejhorší hřích je křesťanství.

aliendrone

Horší je sebevražda.

No, tohle je otázka výkladu. Můžeš na to pohlížet třeba takto > vraha je církev ochotna pohřbít na svaté půdě (hřbitově) – možná někde u zdi nebo tak nějak, ale je. Sebevraha nikoliv. Navíc – vrah se může po „odpykání hříchů“ dostat do nebe. Katolík po předsmrtné zpovědi – tedy ve „stavu milosti“ ani do pekla nemusí, jde ROVNOU do nebe i kdyby to byl Adolf Vissarionovič Pol-pot. Sebevrah je tedy postižen/trestán MNOHEM více, ergo by se dalo usoudit, že sebevražda je větší hřích.

To máš těžký, pohádky jsou pohádky > zmlátí Batman třeba Spidermana nebo naopak? :D :D ;)

EKSOT123

jiná odpověď

Obojí je proti pátému přikázání.
U sebevraždy má člověk méně příležitostí toho litovat, než u vraždy.
Podle katechismu církev nad sebevrahy neláme hůl: „Nad spásou sebevrahů se nemá zoufat......“ píše se o určitých okolnostech, které mohou odpovědnost sebevraha zmenšit a o tom, že to je v Boží režii. Sebevrazi jsou normálně pochováváni na hřbitově, ale nějaká omezení při samotném pohřbu tam asi budou.
Vražda, pokud je neúmyslná a nezaviněná, není souzena. Ale těžký hřích je úmyslné zabití, byť třeba s dobrým úmyslem, nebo jednání se záměrem vyvolat nepřímo smrt nějaké osoby, spolupráce na vraždě,… Poděkud mírněji,ikdyž přísně se církev dívá na vystavování smrtelnému nebezpečí bez závažného důvodu, neposkytnutí pomoci hladovějícím atd..... Každý, kdo nenávidí bratra, je vrah- a víte, že žádný vrah nemá v sobe život věčný. (Jan3,15)
Osobní názor na sebevraždu teď nepíšu, už se to tu už řešilo vícekrát

Emakou

jiná odpověď

Myslím že když spáchá sebevraždu tak že je to už jedno, ne?

anonym

Horší je vražda.

Sebevražda je čistě osobní věc, vražda je násilné ovládnutí a ukončení života druhého, nevím jak na to pohlíží křesťanství ale pokud jasně nedefinuje vraždu druhé osoby jako mnohem závažnější prohřešek, pak si troufám řici, že křesťanství v tomto bodě postrádá smysl pro objektivní spravedlnost …