kurec

Může se alergie transformovat v jinou alergii?

Může se alergie transformovat?např. že v 8 letech se zjistí že mám alergie na psy a v 28 letech to bude třeba jen na lepek nebo korýše?

Odpovědi
Ametyst

Může. Alergie je porucha imunity, projeví se různě.

da ny

Ano. O alergiích je toho na internetu hafo! :)
Ale mícháte trošku jablka s hruškama.

Alergii je možné léčit i vyléčit, „spí“ (osobní zkušenost, jsem bez léků, sprejů a vakcín).
Celiakie je chronické autoimunitní onemocnění, ne alergie.
Alergie přichází v každém věku, „spí“, přicházejí nové ataky (v závislosti na životosprávě, hlavně stravě a psychosomatice), podněty, alergeny..
Alergický může být člověk na cokoliv. V průběhu života se tedy, ano alergeny mění, přibývají, ubývají..

Potravinové alergie a nesnášenlivost potravin je zvláštní kapitola.
Lékaři tvrdí, že ne každá nesnášenlivost lepku je přímo na gluten.
V případě obilných výrobků (mouky) se skrývá nesnášenlivost škrobů v nich obsažených
(zejména v pšeničné), ne na gluten.
S celiakií se obyčejně člověk narodí. Dozví se o ní někdy až v dospělosti
(díky dalším obtížím).
Nesnášenlivost lepku si může člověk „vypěstovat“ i sám.
Kukuřičný gluten je celiaky dobře snášen, mnoho z nich snáší ovesnou mouku a vločky.