briketka10

Jste někdo alergický/á na antibiotika?

Po užívání Ospamoxu – vyrážka a červené nohy.

Nejlepší odpověď
agentpv

Já ne, ale jako zdravotník na letních táborech jsem párkrát zažil že děti měly v přihláškách upozornění že mají alergii na Penicilin a jiné léky, antibiotika …

Další odpovědi
da ny

Jsem resistentní na PNC.
Proto si jeden z mých potomků „vybral“ alergii na PNC. Jako dítě vyrážka po Augmentinu, červenomodré fleky na končetinách. U dětí někdy alergie na ATB odezní.
PNC jádro v ATB by dceru zabilo.
Snadný test: asi na 4 prsty od zápěstí na vnitřní stranu předloktí položit
tabletu/prášek přelepit náplastí pro alergiky (pevná, průhledná, připomínající mléčně
zbarvenou izolepu). Možná postačí i běžná náplast, pokud kůže snese.
Nechat na ruce 24 hodin, nemáčet. Pokud bude kůže zarudlá, má
člověk na takto vložené ATB na ruku alergii.
U Vás by to Briketko10 byl amoxicilin.