Jrkuft

Může policie zabavit auto?

Může policie zabavit auto jako můžeme vidět např. v kobře 11?

Myslím tím že z nějakého důvodu potřebují auto a tak zastaví první co jede a z pravomoci policie ho zabaví kvůli úkonu?
Nebo je to prostě jen v tv?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

To není zabavit, ale půjčit si. Jinak policie běžně zabavuje auta např. z důvodu zabránění opakování páchání trestného činu apod..
To co popisuješ ty, je zapůjčení. A podle mého názoru to může kdokoli nejen policie a to v tzv. krajní nouzi. Ovšem ta krajní nouze musí být opodstatněná, ne jen proto, že by ti např. ujel vlak, autobus atd. :D

Další odpovědi
Drap

Za určitých okolností je to možné

elkon

Ano.