Avatar uživatele
světlana

Může mi vstupní prohlídku udělat jiný lékař než můj?

Má lékařka má dovolenou a já potřebuji vstupní prohlídku do nové práce, může mi jí udělat jiný lékař?

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 1922 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Může. Obvykle to dělá i smluvní lékař dané firmy, pokud ho mají.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Je to obráceně: Vstupní prohlídku provádí smluvní lékař organizace. Organizace může odsouhlasit (přijmout) vst. prohlídku od jiného lékaře. Týká se i pravidelných prohlídek.

Upravil/a: Edison

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cochee

Myslím, že vstupní prohlídka do zaměstnání je pojišťovnou nehrazený, smluvní úkon a jako takový jej – protože za hotové – rád provede kterýkoliv praktický lékař pro dospělé. Zádrhel bude malinko jinde: k této prohlídce je obvykle vyžadován výpis ze zdravotní dokumentace a ty jej nejspíš nemáš a navíc jej máš, kvůli dovolené své praktičky, momentálně nedostupný. Takže je i tak nejspíš nejjednodušší počkat, než se tvá lékařka z dovolené vrátí – ušetříš poplatek za vystavení řečeného výpisu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Jiný lékař k tomu nebude potřebné informace,
nemá k dispozici Vaši zdravotní dokumentaci
ani výpis z ní.

Podle mne budete muset počkat po dovolené.

Poznámka:
Správně odpovídají ti, kdo píší, že by Vás potenciální
zaměstnavatel měl na vstupní prohlídku poslat k lékaři, s nímž
má uzavřenu smlouvu o pracovně–lékařských službách.
Tento lékař by měl znát i všechna pracoviště a pracovní
podmínky u zaměstnavatele.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Je třeba se domluvit s budoucím zaměstnavatelem, ale každá firma uznává pouze prohlídku u svého lékaře a ten ví, na co se zaměřit. Já jsem taky pracoval na opačném konci republiky a musel jsem si vyžádat kartu a zdravotní dokumentaci od svého doktora a udělat vstupní prohlídku u lékaře v místě pracoviště. Pak po skončení pracovního poměru mi zase kartu vrátili.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Jj.. Výpis ze zdravotní dokumentace vašeho lékaře je nezbytností pro kohokoli, kdo by měl vydávatposudek zdravotní způsobilosti. I u vašeho lékaře by to asi mělo být „za peníze“. Ale je to „součástí“ vst. prohlídky, tedy podle podmínek zaměstnavatele k proplacení.

před 1922 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
světlana

Právě že svého lékaře nemají.

před 1922 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Měli by mít někoho nasmlouvaného. Ale nevím, jestli je to povinnost. Pak by měli určit, kdo prohlídku provede. Pořád to nevylučuje, že mohou nemít problém s lékařem zájemce o zaměstnání.

A dále pozor, vstupní prohlídku si hradí zájemxce o zaměstnání. Některé firmy ji v případě nástupu proplácejí, některé ihned, jiné po zkušební době. Pravidelné prohlídky jdou již ovšem na vrub zaměstnavatele.

před 1922 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

To proplácení bývá stanoveno v kolektivní smlouvě. S kolektivní smlouvou, stejně, jako s pracovním řádem silně doporučuji se seznámit PŘED podepsáním pracovní smlouvy, organizace to MUSÍ umožnit.

před 1922 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek