zvonisek

Co mám dělat? Je to můj úděl?

To vazne musím přijít o všechna zvířata do roku, ještě do maturity?
Kočička mi chradne před očima a nikdo neví, co ji je.
Je to vážně k zbláznění. Už to stálo tolik tisíc korun a bez výsledku. Ona nic nejí, jen leží. Po návštěvě lékaře je jí vzdy ještě hůře. Jak jsou možné dobre výsledky vyšetření s polomrtvou kočkou?
Já už se vážně zblázním, i teď mi tecou slzy.

Nejlepší odpověď
Drap

S polomrtvou kočkou nejsou možné dobré výsledky Může se to sice zlepšit ale nutno počítat i s tím, že to lepší nebude. Bohužel, onemocní jak lidé tak zvířata. Nikdo tady nebude věčně.

Další odpovědi
nyjono

Nepíšeš, co řekl ten lékař, když ji vyšetřil.
A jestli to je ta 13 letá, tak už možná nadešel její čas.
Nikdo tady není věčně.
Důležitý je, aby ji to, pokud možno, nebolelo.

dudu

Naša stařenka by ti za mého mládí řekla „děvčico nerouhej se, volat ke kočce dochtora, to tak“. Pozvi radši pohodného.

Lucyfer

Napadlo mě… kočky fungují jako takový pohlcovač negativity… čistí prostor… co když na sebe bere nějaké vaše emoce apod.? Zvířata jsou senzitivnější, než si myslíme… někdy za nás (následkem našeho myšlení) schytají nemoci… Nerada bych působila jako nějaký „ezoblábolista“, spíš se na to zkuste podívat jako na další možnost…

mosoj

Nech ji v klidu, ale postarej se aby něco jedla. Musíš zkoušet. Zkus čerstvé mleté maso. V žádném případě ji nedávej zbytky od jídla a nedej bože kupované mléko.

zjentek

Musíš ji z toho dostat. Nebeč, a zašni něco dělat. To je jedno, hlavně něco podnikni! Kde už nepomohou odpovědi, je třeba zapojit instinkty a intuici. Pouhý mozek a logické úvahy tady asi kočce příliš nepomohou. Chop se teď a sama odpovědnosti. Máš jedinečnou příležitos být na sebe hrdá. Vše jde stranou… zachraň kočku! ;)

klumprt

Já jsem přežil tři psy. A když umře pes, tak se to dá normálně překonat bez nějakých emocionálních rozvratů. Smrt kočky by se mnou nehnula vůbec. Takže tomuhle zoufalství nerozumím. Jedna kočka půjde pod drn, sežene se kotě a máš zase na pár let vystaráno.

K té veterině: Veterina má ten účel, aby udržovala zvíře zdravé a člověka chudého.

Kočku je dovoleno zakopat na zahradě úplně zadarmo. Pohřbívání uhynulých zvířat svépomocí dovoluje zákon do nějaké hmotnosti, už si neamatuju přesné číslo, ale běžné kočky se do toho určitě limitu s velkou rezervou vejdou.
Jednoho psa nám srazilo auto v době tuhých mrazů, takže pohřeb svépomocí by byl komplikovaný. Tak jsem psa vzal k veterináři aby se o to tělo postaral, což udělá za rozumný peníz.

da ny

Slzičky jsou vpořádku, uleví se, odstraní škodliviny…
Tvůj „úděl“ je určitě hiný a především takový, jaký si sama připravíš.

S odchodem mazlíčků musí člověk počítat.
Je přirozené, že i prarodiče, rodiče tady nebudeš mít věčně…

Smutek z odchodu kočičky (zvířátek) přebolí a záleží to na tobě jak a kdy.

Přemrštěná reakce svědčí o psychické nevyzrálosti/o­dolnosti
Představ si, že bys měla křečka, osmáka, morče atp. Kočka a pes,pokud jsou zdraví jsou víceletitými společníky.

Kelt

Přestaň se litovat a myslet negativně a začni něco dělat, abys zachránila tu kočku, pokud ti jde o to. Možná, když budeš veselá a budeš se s tou kočkou trochu bavit, mluvit, občas jí pohladíš, prostě budeš se snažit získat její důvěru, třeba jí bude líp. Kočky jsou velmi citlivé na okolí. Lékař vidí zranění, ale nevidí duši. Tu musíš zachránit ty sama.

zvonisek

Je diskuze opět volná, i když se nekonná.

zvonisek

Je diskuze opět volná, i když se nekonná.