Matiselis

Může člověk s jednou poruchou osobnosti získat v průběhu života jinou?

Dám příklad: může se narcista stát v průběhu života hysterikem (hystriónská porucha osobnosti)? Anebo je taková změna nemožná a například jedinec se závislou poruchou osobnosti nemůže časem přejít do jiné potuchy osobnosti a ani se nemůže k té závislé žádná další již přidružit.
Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Kazatel

To víš že ano, může jich mít i několik současně.

Matiselis

Našel jsem informaci, že poruchy osobnosti se mohou v průběhu života měnit, ale netuším, zda je tím myšlena změna v rámci jedné a té samé poruchy osobnosti (narcista se stane větším narcistou), anebo napříč poruchami osobnosti (z narcisty se stane hraničář). Děkuji mnohokrát za odpověď.