Altair-AC

Může člověk nemít soudnost?

Soudnost je schopnost soudit ne ?

Mě se nedávno někdo zeptal ,zda mám soudnost a já řekl že ano.Ale nedokazi si představit jak by mohl vzniknout člověk bez soudnosti.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… jo, když jsem silně naštván, ztrácím soudnost, takže jo, občas nemusí být člověk soudný, ale je to jen můj subjektivní názor …

Další odpovědi
Kepler

Být soudný znamená mít schopnost zdravého a logického úsudku, ne schopnost soudit. Kdo soudí jinak, než je ve společnosti zvykem, bývá ostatními nazýván člověkem nesoudným. Něco jako Homo ťululum.

ivzez

„Pro změnu“ souhlasím s Keplerem:
Nejde o „schopnost soudit“.

Mít soudnost znamená být schopen logického úsudku, mít určitý náhled
(tušit, co k čemu povede) a umět správně odhadnout vlastní schopnosti.
(Řada lidí soudnost nemá, přeceňuje se, nebo podceňuje.)

Konrád

Soudnost je to, co mnoha lidem chybí. Nejlépe je to vidět venku, na oblečení.