Avatar uživatele
annas

Jak si představujete svou životní úroveň? Má pravdu autor Welles Orson?

„Vysoká životní úroveň spočívá v tom, že vydáváme peníze, které ještě nemáme, za věci, které nepotřebujeme, abychom imponovali lidem, které nesnášíme.“

George Orson Welles (6. května 1915 Kenosha, USA – 10. října 1985 Los Angeles, USA) byl americký filmový, divadelní, rozhlasový a televizní režisér, scenárista, herec a producent oceněný Oscarem Akademie filmového umění a věd.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? anonym, dudu, vagra, Andělé, johana 56, dědapetr, anonym, Deli, fcoop před 4610 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Deli

Kerberus, ten citát je nádherný a výstižný, nejspíš si ho vytisknu a vyvěsím, abych si ho přečetla, až si budu chtít z nějakého e-shopu objednat něco, co vůbec nepotřebuju…

A jak si představuju svou životní úroveň?
Mít kde bydlet, mít svůj kousek země, abych měla svoje rajčata, mít čím jezdit, mít co obléci a obout sobě i dětem, nemít hlad.
Jelikož to všechno mám, jsem s životní úrovní spokojená – a jestli příští rok zbydou korunky na moře, nebo jen na týden u rybníka, to je mi vcelku jedno, hlavně že tam bude pohoda 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Mít vysokou životní úroveň je snem každého člověka.Jenže ne všichni ji chápeme stejně.Mně stačí žít tak,abych netrpěla hlady já ani moje rodina,koupit vnoučatům občas dárek a nepotřebné věci nekupuji.Oslňovat lidi,které nesnáším ?To je mi cizí.Koho nemám ráda,toho přehlížím,je mi lhostejné,co si myslí.Se slovy p.Wellese se tedy úpně neztotožňuji.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

má životní úroveň mi vyhovuje (nestrádám, nevyskakuji).
Jinak se slovy ctěného wellese souhlasím.
Nestarám se o druhé (jako „nečumím jim do talíře“) a to i vyžaduji od druhých. Ale v českém závistlivém prostředí je to těžké.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Něco na tom je – ale to na všem.
Životní úroveń – velmi relativní pojem.Buďme si jisti,že právě v tuto chvíli by bylo hodně lidí šťastnejch,kdyby se mohli najíst.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
johana 56

Koupit věci potřebné a užitečné,zaplatit bydlení,najíst se.Občas potěšit duši návštěvou kina,divadla,koupit si novou knihu,mít na drobné dárky pro své blízké.Životní styl ostatních je jejich věc,mně stačí to,co mám.
Doplňuji:
Hlavní je-mít práci.

Upravil/a: johana 56

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Představa je něco jiného jako skutek a v této situaci která je v této zemi je to utopie.A přesto mě by stačilo žít úplně normálně ,abych žil a ne přežíval.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Všechno je irelevantní a také názor na životní úroveň lze přirovnat ke rčení o napůl plné, či prázdné láhvi. Ve svém okolí jsem znám jako jeden z mála penzistů, který si nenaříká.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ja mam vic nez potrebuji , ale kazdy den si rikam " zatim ". Nikdy nevim co se muze stat zitra ..... -iv-

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek