Avatar uživatele

Může být teorie zvětšování planety správná?

Ta teorie říká že se planeta neustále zvětšuje díky tomu že ze slunce neustále září neutrina a zachytávají se o relativně husté jádro a díky tomu se zvětšuje i hmotnost a objem. Dokonce by to dávalo opravdu smysl co se týče kontinentů které obklopovali celou planetu.. obecná teorie říká že kontinenty byly na jedné polovině, ale to opravdu nevypadá reálně. Co si o tom myslíte vy?
Doplňuji:
To nevím ale vím jedno .. vše se z něčeho skládá a čím větší je tlak tím menší struktury tam jsou. Například existují molekuly a ty se skládají z atomu a ten zase z nukleonu a elektronu a nukleon se skládá z protonu a neutronu a ty zase z něčeho atd atd... A zemské jádro je složené díky velkému tlaku z tak malých částic že se tam zachytávají neutrina. Podle mě je to má opravdu větší logiku už jen z těch ostatních důvodů... říká se že dinosauři byly tak velký díky tomu že bylo v atmosféře relativně velké množství kyslíku ale podle mě je logičtější to že byly tak velký z důvodu menší gravitace ... je prý důkaz že kdyby dnes existovali tak by se jejich kosti ten tlak neunesli díky jejích obrovské váze.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Neutrina mají tak vysokou energii, že se nezachytí skoro v ničem. Víš jaká je klidová hmotnost neutrina?
Doplňuji:
Nastuduj si něco o neutrinech. Zejména to o jejich hmotnosti.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Stříbrný

Dochy

"vše se z něčeho skládá a čím větší je tlak tím menší struktury tam jsou. Například existují molekuly a ty se skládají z atomu a ten zase z nukleonu a elektronu a nukleon se skládá z protonu a neutronu a ty zase z něčeho atd atd... A zemské jádro je složené díky velkému tlaku z tak malých částic že se tam zachytávají neutrina. "

Promiň, ale to víš pěkně blbě. Doufám, že tohle se teprv budeš učit. Velikost Tebou jmenovaných částic nemá s tlakem prakticky nic společného. Atomy a molekuly se vyskytují zde, stejně jako ve středu Země. Atom se neskládá z nukleonu a elektronu, ale z jádra a elektronů. Jádro se skládá z nukleonů a nukleony se neskládají z protonů a neutronů, ale mezi nukleony řadíme protony a neutrony.

Avatar uživatele
Zlatý

arygnoc

môže byť správna (Může být teorie zvětšování planety správná?).

ale nie tá, ktorú popisuješ.

aj za predpokladu, že jadro planéty tie neutrína bude zachytávať (čo nie je pravda), bude houbejs platné, pretože neutríno má hmotnosť=0 (alebo skoro 0).

http://co-to-je.sk/…

tvoja teória zloženia hmoty je skutočne hodná tvojho nicku.
teóriu o dinosauroch tiež počujem prvý raz. no, všetko je raz prvý raz.

mňa by iba zaujímalo, kde na to všetko chodíš.

 

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3220
Zlatý quentos 1427
Zlatý mosoj 1389
Zlatý Drap 1211
Zlatý Kepler 950
Zlatý led 725
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 664
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.