Rokio

Může být takový člověk většinovou společností považován za hlupáka?

Jestliže daná osoba nemusí mít ve všem stoprocentní pravdu, dokáže přiznat svoji chybu, uvědomuje si svoji nevědomost a ví, že není dokonalá, ale má záporné charakterové vlastnosti, může být tato osoba nazývána ostatními hlupákem?

Nejlepší odpověď
elkon

Důležité je, jak se člověk prezentuje na veřejnosti. Když se chová jako blb, nezbývá nic jiného, než jej tak hodnotit. Jestli má v hlavě něco jiného, není pak rozhodující. Důležité je jeho chování navenek.

Další odpovědi
Kelt

Když mám k dané věci co říci, tak mluvím, když nemám tak mlčím. Když někdo mluví o voze a já začnu o koze. Tak se nesmím divit.

zjentek

To záleží na ostatních… na té „většinové společnosti“. (;

zjentek

Synonyma k PODBÍZENÍ SE jsou: nadbíhat, vtírat se…

Osobně bych do stejné skupiny vlastností zahrnul i chování/jev, při němž jedinci (říkejme třeba intelektuálně nepochopení jedinci, protože úroveň inteligence v tomto konkrétním případě NEBUDE hrát roli a tudíž postrádá smysl) ustavičně a všemi existujícími výrazovými prostředky mají snahu okolí vštípit jakési OSOBNÍ podbízivé teze správnosti bytí a často tak činí na popud pevného sebevědomí, jenž si třeba i v časech nemoci hýčkají v duchu hrdosti a pýchy a jediným smyslem tohoto jejich počínání (jak říkám jevu) je tímtéž sebevědomím prorostlé, do hloubi jejich duše zakořeněné přesvědčení, jak pro okolí krutým způsobem vlastní existence rádoby jaksi ÚČELNĚ FORMUJÍ samotné sociální prostředí k obrazu vlastních skrytých vizí existence, ačkoli se od skutečnosti liší a způsob provedení manipulace v jejich podání bývá z pohledu oněch samotných TAK DOKONALÝ, kdy podprahově zároveň dochází k utápění se v utkvělé představě, že MISTROVSKÉ DÍLO PROSTĚ NENÍ MOŽNO v komunikaci odhalit a tím pádem v rovině poklidného přenosu informací „beze zvratků“ také jakkoli eliminovat coby kontroverzní.

Resumé: synonymum k podbízení je i „domnělá snaha pomoci“. U vysoce inteligentního exota ovšem v ohledu k pomoci ve skutečnost nemusí jít o nic méně, než prostou snahu ponížit. To bohužel předem nikdy nevíme a ani se to nedozvíme, pokud sami nejsme s to něco podobnýho naplánovat a dokonale zrealizovat, Rokio. (;