Jan101

Může být krok vzad krokem kupředu?

Všude se pořád říká jak by měl člověk v životě jít stále kupředu. Může být, ale takový krok zpět krokem kupředu?

Nejlepší odpověď
annas

Jaj tvrdí aforista dr,. Sobotka pokrok je cesta vpřed, nikoliv k lepšímu.
Krok vpřed, nemusí být vždy lepší, Protio si myyslím si, že je třeba jen ustoupit od problému a přemýšlet o tom, co bychom mohli udělat, co bude pro nás lepšíl.

Vše ukáže čas. Vše záleží na okoolnostechl. Třeba pořio výrobě nějakého doplˇ%nklu e můžete stále vracet a postupovat vpřed či vzad dle potřeby.

Jinak obecně, třeba v zaměstnání či jiných rozhojnutích to vidím nějak takto.
Když chceme ve svém životě nebo práci něco změnit, a cítíme se „zaseknutí“ jistým způsobem ohroženi třeba psychicky, protože zdoláváme náročné výzvy často s vypětím sil, abychom pokračovali. Přesvědčujeme sami sebe, že situaci vyřešíme nebo najdeme to, co hledáme tím, že budeme pokračovat dál dál a budeme stále zaneprázdněni, i když se třeba dostaneme na dno svých sil.

Na otázku „Proč to tak může být“ – si každý může odpovědět sám. Proč změnit zaměstnání a jinde začínat znova? Třeba se lze zamyslet i při výběru místa společné dovolené a ustoupit rodině Nakonec budete spokojení všichni.

Je pravda, že potřebujete čas a prostor k přemýšlení a zjišťování možností či výhod , tedy udělat tzv. krok vzad, zvážit, zda je lepší jít dopředu s vypětím sil, stresovat se, , nebo zvolit jinou možnost.

Myslím si, že je dobré si položit otázku, je správné se zastavi a říctd si, co tím zoískám.? Co je pro menší zlo?

Druhá skutečnost je ta, že uděláte-li jeden krok vpřed , jeden či dva kroky zpět, uděláte pokrok, získáte něšco lepšího, , ale pak zažijete události , které způsobí, že budete dále pozadu, než jste byli, když jste dosáhli pokroku.

Každý musí zvážit, kudy vede cesta k něčemu lepšímu. Dvaklrát měř,it jednou řezat se určitěš vyplatí.

Další odpovědi
led

Může být krok vzad krokem kupředu? Ano, napríklad počas tanca 🙂

Aj 1 krok vzad môže umožniť postúpiť 2 kroky vpred. Tento princíp sa napríklad využíva aj diplomacii, alebo v obchode, kde pri zľave za tovar sa zvýši zisk z predaja väčšieho množstva daného tovaru, než pred jeho zlacnením. Pritom sa aj uvoľnia sklady pre nový, často rovnaký tovar, vo vyšších cenách.

elkon

Někdy to situace vyžaduje. A zda to byl správný krok, poznáme až potom.

Kelt

No pokud stojíš před zdí nebo plotem a když ustoupíš dozadu a rozhlédneš se, tak uvidíš dveře, které můžeš otevřít a vstoupit. Jinak řečeno napřed mysli a pak jednej.

paul1

Ano, pokud stojíte na pokraji propasti a krok vzad se potom promění v záchranu života, pokud si skok rozmyslíte.

wiglaf

Ano, nicméně záleží především na okolnostech.

orwell

Může, máš-li cíl cesty za zády a couvneš.