MonkeyKing

Musí člověk jíst oběd?

Mně to připadá jako zbytečné težké drahé jídlo, které vám jen kazí žaludek.

Přece se říká, že nejdůležitější je snídaně!

Proč místo oběda němůže být větší svačina?

Nejlepší odpověď
dubraro

Nemusí a donedávna ani nejedl. Lidé se nasnídali (důkladně) a pak šli pracovat. Až se vrátili, byla večeře.
V některých zemích je to tak dodnes, „lunch“ je jen svačina a pak v pozdním odpoledni důkladná večeře.

Další odpovědi
Nuk nuk

Doporučuje se, aby člověk, a to i zdravý dospělý, jedl častěji, ale menší porce. Ideální je pak 5 – 6× denně, což logicky zahrnuje jak svačinu, tak oběd. Velká svačina a žádný oběd tedy není řešení.
Nikdo Vám ale nepřikazuje, abyste si k obědu dával svíčkovou s knedlíkem. To je jen takový zvyk u nás. Klidně můžete poobědvat zeleninový salát. Pokud nemáte fyzicky náročnou práci, je to i vhodnější.

Nuk nuk

Dubraro: Donedávna -naopak, asi do 14 století se spíše minimálně snídalo. Snědly se maximálně zbytky z předešlého dne. Příprava jídla ale zabírala hodně času, takže první větší jídlo bylo až vlastně oběd, případně večeře.
Je ale rozdíl v různých zemích – velká (i několikachodová) snídaně, skoro žádný nebo velmi malý oběd a pak večeře skládající se z polévky a hlavního jídla, to je záležitost i dodnes například na Ukrajině.
A pak jsou tu země jako Španělsko, Itálie apod., kde se skutečně téměř neobědvá, ale zato vydatně večeří.