hapiky

Musí být hloupost hodně silná, aby se prosadila?

Samozřejmě že hloupost vidí každý jinak, ale např. konstatování, že většina lidí není hloupá, to je pravda.

Nejlepší odpověď
annas

Pokud někdo tvrdí, že má ve všem pravdu, tak se hloupost těžko prosazuje. Určitě to neumí každý.

Záleží na tom také ve které situaci a kde. Hlupák dělá věci neuváženě, rozumný přemýšlí.

Jak tvrdil Napoleon " "V politice není hloupost handicap.“
Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-hlouposti/

Hloupost někdy odzbrojuje, i když někdy vyvolá smích, smích, ale i tak se prosadí.

Nedá se jednoznačně říct. Každý vidí hloupostt a její velikost v něčem jiném.

Někdy je dvojsečné, když moudřejší ustoupí, umožňuje, aby hloupost zvítězila.

Prosazení hlouposti – na její velikosti nezáleží – často pomáhá lhostejnost …

Další odpovědi
Kepler

Hloupost sama o sobě moc šancí prosadit se nemá. Někdy je třeba hodně peněz, jindy zase umění rétoriky. Ale celkově je nejdůležitější, aby se našlo dostatek lidí, kteří se nechají ochotně oblafnout.

ivzez

Ne, hloupost se prosazuje mnohem snáze
než rozumné smysluplné věci. (Stačí se rozhlédnout.)