Moji kamaradku sikanuji, co mam delat?

Zdravim,
Mam takovy problem. Ve skole mame takovou holku ktera je nejhezci z cele tridy, a diky tomu ze se kazdymu libi ji kazdy ublizuje: dela ji naschvaly jako nici obleceni, porad se ji smejou atd… Dneska jsem si vsiml ze je nejaka hodne nastvana tak jsem prisel domu a psal jsem ji co se ji stalo. Ona mi rekla jak se ji porad smejou atd a ze ji to uz pekne leze na nervy a ze asi zmeni skolu. Ale ja nechci aby menila skolu. Pak mi jeste rikala ze to nechce nikomu rikat ze by ji pak nenavideli a mohlo by se to zhorsit… Proto to nechci ani nikomu rikat ja… Chtel bych ji treba branit ale nevim jak dlouho bych ustal protoze spoluzaci jsou takovy ze by me hned zmlatili. Poradte mi prosim nekdo jak ji mam pomoci?

Nejlepší odpověď
Andělé

Udělala bych to přesně tak,jak Damianiny rodiče. Počkala bych si na ně před školou a pořádně bych si to s nima vyřídila. A následně i s rodiči.
Co je to za dobu!…je plná násilí,závisti a nenávisti.Je mi z toho smutno a už ted mně je líto svých dětí,do jaké doby se to narodily…
Jinak jste fajn kluk,je to od Vás pěkné. Vemte ji někam,kde si spolu popovídáte a navrhněte ji,at vše řekne rodičům.Mlčením se nic nevyřeší,naopak se to může ještě více zhoršit. Bude se zbytečně psychicky trápit. Pokud se i dál bude bát a rodičům se nesvěří,řekněte to sám jejím rodičům nebo řediteli a poproste ho,at Vás nechá v anonymitě.
Každý se musí proti zlu naučit bránit,at to stojí co to stojí…
Hodně štěstí vám oběma! 🙂

Další odpovědi
Damiana

Já zažila kdysi to samé co tvoje kamarádka, dělaly to hlavně holky, které mi záviděly, naváděly celou třídu, aby se mnou nemluvila, že si na mě počkají před školou, házely mi ohryzky na oblečení. Řekla jsem to našim a ti nezapojili učitele, protože ti dnes nemají žádná práva, ale počkali si rovnou na ty spratky a vynadali jim, pak si to vyřídili ještě s jejich rodiči na rodičáku a já měla docela klid. Když něco zkusili, ignorovala jsem je a je to přestalo bavit. Zkus se poradit s vašima. Kámoška má v tobě skvělého rytíře. Líbí se mi, že neuznáváš násilí.:-)

Drap

Co nejdříve nahlásit učiteli, nebo řediteli. Bude to asi to nejlepší co pro to můžeš udělat

venkovan

A co takhle těm ostatním na rovinu říci, že jsou trapní, že na ni žárlí a to vše projevují tím, že vůdči ní jsou agresivní.
Vždyť mezi spolužáky máš určitě kamarády a kamarádky, tak se domluvte a alespoň vy zůstaňte slušní. Dav je „svině“ – v něm se každý slaboch schová.
Mimochodem – behěm svých studií jsem viděl šikanu v takové míře, že šikanovaný kluk spadl na zem a měl pěnu u pusy. Až v tu chvíli došlo pedagogovi který byl tak nějak u toho, že vše má své hranice. A pravda – byl jsem u toho ale nic jsem neudělal. Jestli jsem jen říkal aby kluci přestali si nepamatuji, ono ze začátku to vypadalo na běžné klukovské pošťuchování, které se zvrhlo v debilitu všech přítomných (tedy i mne protože jsem mu nepomohl).
Pokud tě spolužáci zmlátí, že se kamarádky zastaneš, tak víš, že to bylo za správnou věc. Tak se neboj. Celý život se pereme s lidskou hloupostí a primitivy, celý život nad těmi slušnějšími lidská hloupost vítězí. Nicméně, občas se stane zázrak, že blbost i prohraje. A za to se stojí postavit.

anonym

Přihlaste se spolu do fitka, jak se tomu říká, kde se posiluje. Bude to fajn, uvidíš. Ti co jsou špatní se to nějak dozví, ale nebudou si jistí co posilujete, to jim neřeknete jen budou vědět že je to fakt. A navíc budeš mít kámošku. No tak co, jdete do toho? Nemusí to být posilovna, může být i cvičení kung-fu, které je myslím teď v kurzu.

Zdroj: http://www.bojove-sporty.cz/styly

Michal Kole

Zavolat na linku bezpečí

http://www.lin­kabezpeci.cz