Tobias77

Jak se zbavit příliš vysokého sebevědomí?

Zdravím,
všiml jsem si, že pár lidí sem už psalo, jako si zvýšit sebevědomí.
Já ho mám naopak až moc velké. A v poslední době mi to poměrně vadí, dřív jsem byl na každého hodný, ale teď už ne, protože mám takový pocit jako že jsem někdo… Nejhorší je že v poslední době si toho všímají i lidi kolem mne a přijde mi, že se ke mne otáčejí zády. Nemáte někdo nějaké rady, typy jak se toho zbavit?

Nejlepší odpověď
mosoj

Nejlepší je nechat si dát ránu do ciferníku.

Další odpovědi
zjentek

už jsi nad tím zvítězil ..něco jinýho by bylo, kdybys o tom nevěděl ..to bys měl pocit, že seš někdo ;o

iceT

Až se k tobě otočí zády i ten poslední z posledních…
Víš co,namyšlence nemá nikdo rád,ale on ti jednou spadne hřebínek,třeba až ti dá košem holka,o kterou budeš moct stát a bude s někým,kdo ti podle tvého úhlu pohledu nebude sahat ani po kotník.Nebo jakákoli jiná událost ti může změnit pohled na sebe.

briketka10

to bych si taky tak přála trpím
nízkým a máš i vysoký IQ ??

redy

Neboj to udělá jednou někdo v tvoji blízkosti, a věř že to poznáš 🙂
Ale lepší je ta sebedůvěra, než bejt vyštěknutej.

anonym

Odříkání si moderních dobrot,sem tam se zbavit něčeho (předmětu) co máš rád,prostě na nějaký čas mít askétický přístup k životu a pak už jen udržovat setrvačnost či duševní hygienu,ale nad tím není už třeba přemýšlet,to můžeš jenom na sobě pozorovat – jde to pak samo,jednou zkusíš se dívat na svět "střízlivě"a nechceš jinak.

marci1

Zdravé sebevědomí je v pohodě. Vysoké sebevědomí však může přerůst v namyšlenost, zlobu, nadřazenost, nenávist. Promiň, že Ti odpovídám tak sugestivně, ale je to velmi nebezpečné, hlavně pro Tebe. Pokud cítíš, že to pro Tebe není dobře, navštiv psychologa, který Ti poradí a pomůže.
Doplňuji:
Sebevědomí může být :

  1. snížené – nezapadá do kolektivu, straní se společnosti, je nevýrazný,nevěří si
  2. zdravé – věří si, zapadá do kolektivu
  3. vysoké (přehnané) – kolektiv ho nepřijímá. ☹

Nevíteto?

Najdi věc v které selháváš 🙂

ivzez

Vysoké sebevědomí by ještě vadit nemuselo,
horší je přehnané sebevědomí bez empatie.

Vysoké sebevědomí by mohlo být v pořádku, pokud by nevedlo
k přehlížení okolí a/nebo k nevhodnému chování/jednání vůči okolí.

Možná by pomohlo soustředit se spíše na své okolí,
uvědomovat si, v čem jsou dobří přátelé, kamarádi,
rodina, známí, …a na jednání s lidmi.

MartinaOL

Řekla bych, že vysokým sebevědomím netrpíš.