Banshee

Jak bych mohla pomoc kamarádce, která…

je hrozně tlustá a zároveň hodně velká šprtka a všichni si z ní utahujou. Omlouvám se za upřímnost. Je mi jí líto. Je vůbec možný jí ještě nějak zachránit? Musela už několikrát měnit školu protože jí šikanujou. Možná, že by stačilo jí trošku přesvědčit, že učení není všechno a ta tloušťka už by se nějak zvládla. Ale já vážně nevim. Nebo to mám jen tak nechat a neplést se do cizího života? Co by jste dělali vy?

Nejlepší odpověď
tom004

Lítost jí nepomůže.Ber ji takovou jaká je,zastaň se jí,když je to potřeba.Jedna z mých životních kamarádek je všechno možné,jen ne štíhlá,ale je to trn neskvělejší člověk co znám.Ve škole také lecos vytrpěla,ale bylo nás dost,kteří jsme jí „ubránili“ proti hlupákům.Možná jsme jí tím pomohli víc,než nějakým přrsvědčováním hubnutí.

Další odpovědi
chudst

Pokud ona nevyvolava dalsi spory, pak se ji klidne zastante. „Sprti“ jsou jen pojem. Kazdy normalni clovek se na skole uci; akorat kdyz je chytrejsi, tak mu lide rikaji ‚sprte‘. Na zakladce to mysli schvalne, na gymplu a vys se s tim clovek setkava spis v legraci.

Pokud se na kazdou otazku hlasi, je hyperaktivni a nikoho nenecha domluvit, mozna by se mohla krotit. Pokud je to ale takova ta ‚klasicka sprtka‘, co si dela ukoly a normalne se uci, pak je to v pohode. I ostatni casem pochopi, ze se musi ucit a pokud se ucit nebudou, vyleti ze skoly :) Kdyz to nepochopi na gymplu, tak na vejsce urcite.

Vy se ji zastante, normalne se s ni bavte a budte v klidu. (Pokud vam na ni skutecne zalezi a mate nejaky vliv na ostatni lidi ve tride, postupem casu by se to snad mohlo vylepsit.)

iwetax

Bohužel, se toto už táhne člověkem celí život. Je to povahou. Má to ale řešení. Ať zajde za ředitelkou nebo učitelkou. Není to žalování, dnes se šikanou školy zabívají- musí.
Já bych jí poradila, ať to řeší. Nikdo ji nesmí ponižovat, na to jsou zákony. Ale není žalobce není soudce…

Deli

Kamaraďte s ní.
Jděte s ní do kina, kecejte s ní o přestávce. Obezita je pro ostatní mínusem, šprtání taky, ale když s ní někdo bude kamarádit, snad se podaří ji vtáhnout do kolektivu a nakonec se ještě ukáže, že umí být vtipná a vypomoci třeba kamarádům s úkoly…
Neztrácejte ale kontakt s ostatními kamarádkami, mohlo by se stát, že vás pak vyčlení z kolektivu obě.