Avatar uživatele
Koblihovník

Moje rodiče chtějí, abych nenosil boty, a já je chci nosit, mohli byste mi poradit, jak se zachovat?

V létě musím být bos a v zimě v ponožkách. Jen když jdu do školy, tak mohu mít boty a do takových kulturních budou divadlo kino atd.

Zajímavá 0 před 1230 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Majú pravdu, tenisky nie sú zdravé na celodenné nosenie. Je to športová obuv. Rovnako aj boty nie je dobré nosiť celý deň, pokiaľ nie si vonku, používaj ľahšiu vetrateľnú obuv, papuče, šlapky bez ponožiek.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hapiky

Do 18, resp. do 15 let tě budou asi omezovat. Pak si můžeš vyhodit z kopýtka.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Doma boty nosit nemusíš a za dveřma bytu si je obuj! Nebo chodíš všude s rodiči? 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
EKSOT123

Někdy když se rodiče snaží žít v určitém směru správně, tak to vyvolá u dětí vzdor. Uvedu příklad, kdy rodiče jedli celozrnné pečivo, zeleninu. atd. a dcerce se to nelíbilo a úplně se tomu všemu vyhýbala. Netvrdím, že to s tím musí nutně souviset, ale u dcery se pak rozjely různé alergie a problémy s minerály.

Předpokládám, že rodiče také chodí bosky a že se drží nějakého duchovního směru. Doporučuji postupně s dospíváním obojí vzít do vlastních rukou a najít si svou cestu. Tím netvrdím, že vše dělají špatně. Ale je dobré, abys byl otevřený a zodpovědný k hledání pravdy, lásky,… A můžeš je taky trochu poškádlit. Např. rozsypat před dům ostrý hrubý štěrk, nejlépe v situaci, kdy budeš vědět, že budou pospíchat a nebudou se mu moci příliš vyhnout 🙂

Počítám, že se ti na tom nelíbí hlavně to, že se na pak na tebe děti a lidi divně dívají. V důležitých situacích je třeba chlapsky překousnout i trochu hanby a posměchu. Ale tady se o to podle mě nejedná a volil bych nějaký kompromis a klidně se rodičům vzepřel. Bez hlubších znalostí si myslím, že bosky může otužovat, masírovat, … na druhou stranu v botách můžeš i do ostružin a všude, také vydrží víc jak ponožky. Pokud se moc nepohybuješ, např. doma, tak dochází k rychlé tepelné výměně mezi zemí a nohou a mohl bys dostat revma. Pantofle pěkně větrají, trochu se v nich drží teplo a hlavně izolují od spodu líp než ponožky. To je tedy část argumentů, zřejmě existují i opačné, musíš hledat sám.

Upravil/a: EKSOT123

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
kolinko.poli

Příspěvek smazán administrátorem.

před 1158 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

Ty jo, já jsem docela proti… podle mě mají mít děti na nohou kvalitní obuv… bosky bych je asi nenechala a venku už vůbec ne.

před 1185 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
GabulkaA

Jako bosky je to nejlepší, co si budeme… ale doma… doma fakt chodit bosky co nejdýl… ale na ven, to nejde, no. Je potřeba koupit kvalitní, barefootovou botu :)

před 1129 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kikulinka85

Jojo, já mám na to stejný názor :)

před 1095 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Koblihovník

marci1 ano vsude je mi 10 let

před 1230 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek