Kelt

Mohu poslat na účet součet plateb? Nebudou s tím problémy?

Unikla mi platba za minulý měsíc, takže teď musím platit 2 platby. Mám platit každou zvlášť, nebo poslat najednou součet plateb? Číslo účtu je stejné, stejně i ostatní symboly. Liší se jen částka za každý měsíc. Děkuji.

Odpovědi
Pepa25

Pokud je stále stejný VS, tak to jde poslat jednou částkou.

nyjono

Většinou to moc nevadí. Pokud se jedná např o energie nebo telefon.
Dobré je napsat do poznámky aspoň období.
Pro snazší orientaci.

aliendrone

Jde, ale DŮRAZNĚ DOPORUČUJI řídit se radou nyjono a napiš komentář k platbě do poznámky příjemci (vocogo)! Zejména u velkých organizací se ti může stát, že ti „nadbytečnou“ část vrátí z5 jako přeplatek, načež ti budou účtovat penále za nedoplatek. :(

Edison

Můžeš cokoli. Je demogracyjě. Otázkou je, co s tím příjemce udělá. Je přece demogracyjě.

Pepa25

Mám praktickou zkušenost s UPC, kteří mají systém stále stejného variabilního symbolu: je možné zaslat následně dva měsíce jednou platbou. Sami k tomu také tak přistupují, v dalším vyúčtování prostě dlužnou částku přičtou.
Samozřejmě jiní poskytovatelé služeb mohou postupovat jinak. A např. v případě několika objednávek v eshopu s různými VS bych určitě zasílal jednotlivé platby zvlášť. IMHO je prostě nejdůležitější VS …