EKSOT123

Mohl by na Covid-19 zabrat kloktání roztoku, nebo vdechování aerosolu mýdla nebo alkoholu?

Zrovna jsem přečetl tento článek: https://zpravy­.aktualne.cz/do­maci/jak-dlouho-vydrzi-koronavirus-na-ruznych-materialech-a-jak-j/r~8879735a6­84011eab115ac1f6b2­20ee8/
kde se píše o o zhoubných účincích obyčejného mýdla na koronavirus.
Například kloktání slabší slivovice si ještě umím představit. S kloktáním mýdlového roztoku už by to bylo horší, i když by si poté na vyčistění od mýdla zakloktal čistou vodou. Samozřejmě tyto praktiky už jsou k ničemu, pokud již vir pronikl do buněk. Ale ví se do kterých buněk nejdříve proniká? Plicních nebo nosohltanových?

Nejlepší odpověď
jáára

Mýdlo ti doporučuju kousat.

Další odpovědi
Kepler

Potíž je v tom, že ústní dutinu a dýchací cesty sice tímto způsobem teoreticky vydesinfikovat můžeš, ale je to jen ochrana před kapénkovou nákazou a šířením vzduchem. Alkohol je dobrý deficiens, ale musí mít aspoň 60%. Zůstává infekce dotekem, která je podle některých lékařů dokonce ještě nebezpečnější. Něčeho plastového a infikovaného (kde ten vir podle jednoho zdroje vydrží dokonce 9 dní) se dotkneš a už to sekundárně šíříš na všechno, čeho se dotkneš později. Mobil, klávesnice, kliky… Promneš si oko, zadloubeš se v nose a je to.

Edison

Obávám se, že i kdybys kloktal desinfekci tak to nepomůže. Tento virus napadá hlavně dolní cesty dýchací a nějak si neumím představit, jak bys vyplachoval plíce… 😁

Zdroj: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=2YU7rCqzHW0

EKSOT123

Doufám, že to nečtou děcka a někdo nebude můj nápad realizovat )-:

Edison

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=2YU7rCqzHW0

Edison

Jááro, pro tvou informaci: máme takovej vynález – Tekutá mýdla. 😁

Kepler

Tyhle povrchově aktivní látky jsou vůči virům na nic, dobré jen na mytí nádobí, vlasů aut a prdelí. Nejsou alkalické, což je to, co breberky zabíjí.

Edison

To nezpochybňuju. Můj příspěvek tady dole směřuje jen na to, že to mýdlo není nutný kousat… 😁

jáára

On to potřebuje kousat.

Edison

Kousat tekuté mýdlo??? 😁 I ty filuto… 😁

Kepler

To je jedno, stejně by to skončilo s plícemi, žaludkem, případně i hovnem na podlaze či na náměstí.

Edison

To bezesporu… 😁