zjentek

Mobil vybíjí novou baterii, i když je vypnutý. Dá se z toho leccos vyvodit?

Už jsem to zde vše napsal:
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/poradite-pri-reseni-problemu-s-mobilnim-telefonem

Nová fakta:

Mobil jsem rozebral a vyčistil, ale ne příliš důkladně. Nejvíce byla zaoxidovaná ta součástka s kontakty přímo na baretrii, neznám název. Bylo tak zaoxidovaný, že jsem to vzal nahrubo a dal bych krk za to, že mám vyhráno, protože zkrátka vše šlo hladce a čištění OČIVIDNĚ pomohlo, prostě nebe a dudy. Jen TA součást „na baterii“ zůstala uvnitř nečistá, je tam špatný přístup. Tak jsem jej zkompletoval (bez šroubků) a odzkoušel. Je fakt, že už se nenahřívá, bohužel však dále žere cca 12%/hod. Pak mě napadlo vypnout mobil úplně a měřit čas. Bylo podezření na zkrat přímo u kontaktů k baterii. Zhruba po dvou hodinách jsem jej opět zapnul. Na baretii však chybělo cca 20%. Taže teď víme, že mobil žere i v režimu OFF.

Co se z toho dá vyvodit? Je problém konkrétnější? Nemýlím se v tom, že jde právě o díl s kontakty k baterii a tam že dochází ke zkratu nebo k vybíjení z jinýho důvodu?

Co myslíte? Jsem blízko? Poradíte? Škoda takové nablýskané es čtyřky! ;)

Nejlepší odpověď
miroslav.bk

No, tohle bohuzel vypada na slozitejsi zavadu. Pokud se tak moc vybiji i vypnuta, chtelo by to asi diagnostiku v servisu (kolem 200 kc). Vypada to na vaznejsi problem.. :(

Další odpovědi
elkon

Každá baterie se vybíjí, nejen v mobilu. Když je v provozu, tak rychleji, když není v provozu tak jde o samovybíjení. Vyčistit zoxidované části často nepomůže a je potřeba jejich výměna. Ale ideálně vám to řeknou v servisu, kde s tím mají větší zkušenosti.

aliendrone

Píšeš, že kontakty na baterii zůstaly uvnitř nevyčištěné (jestli jsem to dobře pobral), protože se tam blbě dostává. No, podle mne je to právě tím. (nevím, jak to vypadá, ale s ohledem, že je přímo v kontaktu s baterií, tak lze vyvodit, že právě tam bude problém.

Kdybych měl představu jak to vypadá, možná bych poradil, ale takhle ti můžu jen obecně říci – tlakový vzduch, isoproplylalkohol ze stříkačky s „feťáckou jehlou“ (tedy supertenkou), jemný štěteček, párátko.

mosoj

S největší pravděpodobností se jedná o izolační svod někde kolem již zmíněných kontaktů. Nejedná se o kontakty ale o izolační hmotu, která je odděluje. Může to být přímo na baterii , nebo u kontaktů v mobilu. Vezmi technický benzín , štěteček, nebo tampónek na dřívku a čisti a čisti. Ještě lepší by byl čistič kontaktů (nevodivý!!).

zjentek

Elkon, řeš je tady o deseti procentech kapacity baterie za jednu hodinu! Baterie je zbrusu nová, originál Samsung, kvylita za rozumnou cenu ;)

Né, fakt nechci slyšet, že i nový baterie tohle umí, když nejsou bobře kalibrovaný. Prostě tu baterii něco zkratuje, i když je mobil off. Za to dám krk. A teď- co ji zkratuje? Může to být nějak podobně, jak uvažuji v podotázce? Zbytek otázky je právě v ní… když to člověk přečte. ;)

anonym

Já fakt nevim :-/

zjentek

Jaj? Tak to je zlé ;)

Jinak zdravím- ahoj ;)

anonym

Ahoj, pardále…si teď připadám jako celebrita 🙂jen tady rozvýřím klidnou hladinu a zas půjdu

zjentek

;) ;) ;) …no jisťééé

zjentek

Já vždy říkám- jen tři prstíčky si ohřeji… a zas půjdu