Anonym*

Když chci v minulém čase prostém v angličtině říct otázku, sloveso zůstává v prvním tvaru?

Zdravím. Když chci v minulém čase prostém říct otázku, sloveso zůstává v prvním tvaru? (Když se jedná o nepravidelné sloveso) – Jakože třeba (be, go, have)
A když zápor tak má být sloveso v druhém tvaru? ( He didn't came …)

Odpovědi
Ametyst

Otázka: did+ první tvar. Zápor: did not + první tvar (He didn´t come..) Minulý čas od „can " je "could“.

quentos

K Ametystově správné odpovědi už jen doplním, že výjimkou je plnovýznamové sloveso být a modální slovesa, u těch se otázka tvoří inverzí (přehozením) slovosledu.
Tedy: She was here. > otázka: Was she here?
He could read when he was four. > Could he read when he was four?

Ještě raději zdůrazním, že (viz Ametyst) u ostatních sloves po pomocném slovese následuje první tvar, nikoli druhý. Tedy nikoli „*he didn't came“, jak píšete v příkladu (minulost by tam byla zbytečně dvakrát), nýbrž „he didn't come“.