paul1

Měli jste v mládí rádi blánu na mléce?

Já jsem ji měl celkem rád. Sourozenci o i nejevili zájem, tak jsem ji vždy vytáhnul a „zblajznul“.
Doplňuji pro „elkon“ : Jo myslím škraloup, nějak mi to slovíčko vypadlo. Jinak s blánami, resp. s jednou jsem v dalším životě problém neměl 🙂.

Nejlepší odpověď
Mravenec

Nesnášel, ani u kakaa. 😀

Další odpovědi
elkon

Jestli myslíš škraloup, tak ano. Ale měl jsem rád i smetanu, která se usazovala na hladině krajáče, když babi podojila kozy a nechala mléko odstát v chladné místnosti do druhého dne. Ta smetana byla tuším ve vrstvě tak 3/4 cm.

Justin1

Škraloup na mléce ani mléko samotné jsem rád neměl, ale na krupicové kaši mi škraloup nevadí.

Ametyst

Ne, nikdy. Obvykle jsem se pozvracela.

Drap

Ne

marci1

Ano, to je to nejlepší z mléka. Samotný škraloup se v praxi skládá z vysrážených složek mléka. Tedy nejen z tuku, ale i z mléčných bílkovin, mléčného cukru laktózy a dalších složek, které mléko přirozeně obsahuje – je to vlastně část mléčné sušiny. Pokud tak někdo škraloupy vytvořené na převařeném mléce vyhazuje, připravuje se tím o část pro člověka pozitivních látek, což je docela škoda. 🙂
Hodně lidem se nezdá jeho konzistence.

da ny

Škraloup mi byl vždy odporný. Vyloven, skončil v propadlišti dějin, případně u toho, pro koho byl lahůdkou.

ivo xxx

měl ale to je dávno, dnes už to nekupuji…

Mravenec

Kuuupujte blánuuuu, kuuuupujte mléčnou blánuuu. 😂😂😂

elkon

Zřejmě chlapec neví o čem je řeč.

Mravenec

Je vidět, že je zmatenej.

elkon

Nevím, že by se to dalo koupit.

cappuccino

Dneska uz je to mleko tak vypreparovane, ze se tam ten skraloup ani neudela!! Zato vydrzi 14 dni v lednici!

paul1

No já nevím, jak kde, ale u nás se škraloup dělá, vaříme v mlékovaru (hrnec s dvojitým dnem a obalem) a kupujeme normálka v Tescu.