aevul

Měla by Ukrajina být přijata do NATO?

Je tu podobná otázka, ale ještě z doby před invazí. Od té doby Ukrajinci ukázali své schopnosti bránit se, proto otázku položím také.

Nejlepší odpověď
Ametyst

Ne

Takový válečník nejsem, přát si být zatažení do války. V NATO už dělá dost velkou paseku Turecko.

Další odpovědi
da ny

Ne

Ukrajina se jasně zavázala, že nebude usilovat o vstup do Aliance NATO!!!

A z několika důvodů.
Je to země, kde politici nedokázali a nechtěli řešit letité problémy menšin.
Zěmě, kde prezident „řešil problém“ zákony, kterými omezuje práva několikamilionové menšiny, nestojí na demokratickém principu a nedodržuje práva lidských svobod (základy členství v NATO), ani v NATO být nemůže.
Každá země, kde vládne korupce a před konfliktem i policejní teror na sobě musí hodně pracovat.
Ukrajina vždy byla problémová, je a bude (jedna z nejhorších mafií, působících v 90. letech v ČSFR a ČR). EU dalo hodně práce, aby zamezila volnému pohybu Ukrajinců v Schengenu.

Ukrajinci vždy měli, mají a budou mít, vůči „spojencům“ nataženou ruku…….. atd., atp.

!!!
Do NATO nesmí být přijata země. která má územní spory se sousední zemí (stanovy).

aliendrone

Ne

Hmm, typické. Nwm JAK se některým respondentům podařilo NECHÁPAT jeden z ELEMENTÁRNÍCH důvodů PROČ konflikt vypukl. Dokud Ukrajina nezačala mluvit o členství v NATO (a víme na čí pobídku), tak tam byl relativní klid. Rusové byli v pohodě a jejich akce se omezily striktně na ochranu ruského etnika, NIKAM JINAM do Ukrajiny se necpali. (A VÍME také KDO, KDY a PROČ rozpoutal etnické čistky páchané na ruském obyvatelstu Ukrajiny, to nezapomínejte!)

Konflikt byl relativně vlažný (jak by ne, všude kam Rusové vstoupili byli vítáni jako ZACHRÁNCI před ukrajinským terorem). Dokonce to vypadalo na dohodu a zklidnění, to ovšem se „jaksi někomu nehodilo“. Komu? No, nechám to na vaší úvaze, ale obvykle to bývá ten, kdo na tom VYDĚLÁVÁ. ;)

Jenže situace se s Ukrajinskou žádostí o členství v NATO prudce změnila. Důsledky přijetí Ukrajiny do NATO by pro Rusko byly VRAŽEDNÉ. Pokud by NATO rozmístilo na severní Ukrajině jaderné zbraně (rakety), znamenalo by to pro Rusko smrt v případě (zajisté oprávněného, pche) nenadálho jaderného útoku. Moskva doposud v hlubokém zázemí by byla zničena dříve, než by stihla vůbec zareagovat a vydat v odvetu pokyn k odpálení ruských jaderných zbraní. Prostě by nebyl nikdo, kdo by ho mohl vydat. Jednoznačné hladké vítězství NATO, co dodat.

Pro úplné laiky – není vůbec jednoduché použít jadernou zbraň, pokud se nezná správná procedura. Jsou chráněné, aby nějaký šílenec či terorista, který by ji nějak zmocnil/uloupil ji nemohl použít. Není třeba tedy zničit ruské jaderné zbraně, stačí jen zlikvidovat „hlavu hada“, tedy toho, kdo může vydat pokyn. A vojáci raketových obsluh budou jen vedle svých raket bezmocně stát, protože je „nebudou poslouchat“ bez patřičných kódů, které musí obdržet z prezidentského kufříku. Již vypařeného několikamegatunovou jadernou zbraní NATO.

Je to prostě o tom, že raketa NATO se musí detekovat, dále se to musí DŮKLADNĚ OVĚŘIT (nejde o nějakou chybu systému či obsluhy?), jistě chápete, že odpáíit odvetný jaderný úder NENÍ nějaký čajíček, jako třeba 11.září, dále musí být informováni kompetentní osoby (prezident, ten má horkou linku do Washingtonu, musí to prokecat s Amíky), pak musí nejdříve definitivně rozhodnout o odvetném odpalu a nakonec vydat samotný pokyn k odvetnému odpálení vlastních jaderných zbraní. Ze severní Ukrajiny by odpálená jaderná zbraň totálně zlikvidovala Moskvu za necelé 4 minuty (nejmodernější střely i RYCHLEJI) a to prostě Rusům NEDÁVÁ ČAS NA REAKCI. Byli by prostě vydáni na milost a nemilost NATOamerické cochcárně (a DOBŘE VÍME, čeho je NATO/USA schopné). Pokud by Rusové něco takového připustili, tak to už mohou rovnou odpalit svoje atomovky SAMI NA SEBE, ve výsledku stejné.

Viníkem této situace je JEDNOZNAČNĚ Ukrajina, NAVZDORY mnoha ruským výzvám a varováním před členstvím v NATO PŘESTO o něj zažádala. OK, co by bylo po jejím přijetí? Rusové by už nemohli NIJAK zabránit NATO v rozmístění jejich jaderných zbraní na Ukrajině. Napadnout člena NATO, kdyby se o to pokusil? To je AUTOMATICKY globální termonukleární válka! Poslední šance se tomu vyhnout je právě vedená „speciální operace“ (pche, normální lokální válka), JINAK to Rusové MAJÍ SPOČÍTANÉ! TAK JEDNODUCHÉ TO JE!

Šmejd Volodymyr MOC DOBŘE věděl, co žádost Ukrajiny bude znamenat, MOC DOBŘE věděl co přijde (nedal Rusům žádnou možnost na výběr) A PŘESTO VŠECHNO výše zmíněné to UDĚLAL! Je to GAUNER, zkurvysyn „par excellence“ a jeden z HLAVNÍCH vinníků celé situace. Nebudu rozebírat KDO ho asi k tomu přinutil a co všechno nasliboval, to nechám na vás.

Ostatně není to žádný zapomenutý pravěk, kdy se USA ocitly prakticky ve STEJNÉ situaci, jako dnes Rusko. A možná si ze školy (někteří i z vlastního života) PAMATUJETE na „karibskou krizi“, kdy se prakticky o totéž pokusil dobytek Nikita (rozmístění sovětských raket na Kubě) a nekompromisní reakci USA. (JJ, Amíci tehdy také NEMĚLI NA VÝBĚR, stejně jako dnes Rusové. Naštěstí politbyro v čele s Nikitou mělo DOSTATEK ROZUMU a odpískali to.) TAKHLE MÁLO chybělo a dnes bychom „slavili“ výročí 60 let nukleární zimy/noci. :( :( :(

Takže – než se nevzdělaní balvani zadávíte svojí nevědomostí a BLBOSTÍ (tohle NEJSOU žádné „nedostupné tajné informace“!), tak toto laskavě vemte v úvahu. Gmmm, asi pláču nad ŠPATNÝM hrobem, když se dovolávám zamyšlení se u pologramotných tupých hovad. Klidně si můžete jít bojovat za Volodymyra, jen JDĚTE! Já vám v tom nijak NEBRÁNÍM! Venkoncem Zeman vám slíbil milost před zákonem, pokud tak učiníte! Tak HYBAJ směr nalejvací středisko dobrovolníků bránit Volodymyra (masakrujícího VLASTNÍ obyvatelstvo!) a „svobodu s demokracií“, „právo na kdesicosi“ a tak vůbec!!

Já vám na cestu ještě MOC RÁD ZATLESKÁM! Svět bude pak LEPŠÍM místem, až se s Rusáky (také žádná škoda, ty mám též na háku) navzájem pozabíjíte. Ale MĚ DO TOHO KUA NETAHEJTE svojí neskutečnou demencí a ani těch pár lidí, na kterých mi záleží!! :( :( :(

Dvorní šašek

Ne

Zatím ne.

led

Ne

Posilnenie vojenskopolitického paktu (nielen NATO) o ďalšie krajiny narušuje v súčasnosti aj tak krehké medzinárodné rovnováhy v oblasti, ku ktorým sa pôsobnosti týchto vojenských paktov viažu.
Už samotný návrh na zrušenie práva Veto jednotlivými členskými štátmi zavádza formu diktatúry silných členských štátov nad slabými členmi. V praxi to znamená, napríklad EU vyhlási vojnu Rusku, na obranu Ukrajiny a Maďarsko podá Veto, prijatím tohto návrhu, Maďarsko „prevalcujú svojou väčšinou“.

PS.
Miesto menovaného Maďarska to môžete dosadiť ktorýkoľvek členský štát…
Švédsko na príklad nemožno už teraz považovať za členský štát NATO, napriek skresleným informáciám médií, pretože tam takéto zákona o členstve v NATO podlieha odsúhlaseniu dvoch po sebe idúcich vlád.

Nie je to klasická forma obrany Ruska pomocou protiútoku? Nebili ste sa, aj proti silnejším? „Viem, že dostanem na frak, získam modrú cez oko, z rozbitého nosa bude tiecť krv, ale ubránime sa vašim útokom aj hrozbám a viac si na nás nedovolíte, aj keď sme len dievčatá. Practe sa od nás!“

Pre zaujímavosť, aj útok na Československo vojskami Waršavskej zmluvy v roku 1968 bol umožnený tichým súhlasom USA „nepodnikneme žiadne vojenské kroky“. Dodnes nikto vládu USA neobvinil za spoluprácu s KSSS pri likvidácii Pražskej Jari.

elkon

Ne

df

Ne

Jseš blbej? Putin jasně řekl, že nedovolí, aby západ umístil raketomety v takové blizkosti, ze které nebude mít možnost se ubránit raketám.

zjentek

Ne

Ni chuja!

Lgee

Ne

GM

Ne

paul1

Jiná odpověď

Zatím opravdu ne, ale za utrpení, které teď prožívají a za stovky obětí na životech dospělých a dětí si to Ukrajina zaslouží. Vstup do EU a potom do NATO by mohl pomoci Ukrajině vstát z popelu.

cappuccino

Ne

Jasne NE. Nikdo nechce 3. svetovou valku, ktera by byla nejspis tou posledni!!!!

Enife

Ano, co nejdříve

Disraeli

Jiná odpověď

Jiří Bohumil

Ne

Darcy

Ne

Darcy

NE. A terazky trošku humoru:

  • Dobrý deň, som Váš zákazník a chcem vedieť, či Váš antivir chráni môj počítač pred ruskými trolmi?
  • Да.

zjentek

Póle, není žádné tajemství že pokročilé stáří je stejně tak naivní jako kojenec. Ale i tady by měla existovat nějaká hranice, za kterou už ani dítě nezajde. Proto doporučuji trocha SE HLÍDAT, ano?

paul1

Já jen k těm debatám o ohrožení Ruska ze strany Ukrajiny. Kdyby vstoupila do NATO – stačí kuknout na mapu a tam se dá jednoduše zjistit, že vzdušná vzdálenost hranic Lotyšska (cca 700 km) a Ukrajiny (cca 600km) od Moskvy je téměř stejná. Při doletu strategických raket do vzdálenosti 2500 km je to nepodstatné.

aliendrone

paul1>>> Jo! To je relevantní argument, gratula! Jakkoliv DOLET s tím nemá co dělat, jde o ČAS letu a ten je úměrný vzdálenosti při dané rychlosti.
Každopádně odpovím – a proto je také Pobaltí bezjaderná zóna. Bohužel Volodymyr na toto téma STRIKTNĚ ODMÍTL diskutovat (tedy že by se Ukrajina zavázala k témuž). Věřím, že je ti znám fakt existence různých smluv, např. o omezení počtu strategických jaderných zbraní a dalších a nebudu to muset rozebírat.

BTW – pro tvoji informaci dolet ICBM jako např. ruská RS-28 Sarmat (v kódu NATO Satan 2) je asi 15000km a třeba např. americká SLBM UGM 133A Trident II D5 má dolet kolem 12000km (přesněji se to neví, jde o utajované skutečnosti). Pokrok v tomto případě BOHUŽEL nezastavíš. :(

paul1

Nevymýšlej si, žádné atom. zbraně jsem tam neuváděl. Psal jsem o strategických raketách. A ještě o blízkosti států v NATO -jak by to asi dopadlo, kdyby Rusi obsadili Ukrajinu? NATO by měli ještě blíže – Rumunsko, Slovensko, Polsko Maďarsko by byli sousedé Ruska. Teď tam ještě přibyde Finsko. Takže výsledek horší, jako před válkou.

Ametyst

Udivuje mě, že za prvé nikdo dosud nejednal s jadernou velmocí Ruskem. Za druhé i přes ty zastrašující kecy z médií o harašení ruských jaderných zbraní se najednou ti samí aktéři vůbec nebojí koketováním s členstvím Ukr. v NATO nás zatáhnout do 3.světové války.

aevul

Jak – nejednal? Ukrajina nabízí jednání už od začátku. Západní politici taky jednali. Ale jak chceš jdnat s někým, kdo veškeré dohody okamžitě poruší? Rusák je jako Slovák, věřit se mu nedá a rozumí jen síle.

aevul

aliendrone: no, rozepsal ses pěkně, ale mimo téma. A mimochodem, i pro tebe platí moje otázka: opravdu si myslíš, že je nejlepší strategií bránit se jen tak, jak nám útočník povolí? No, já si to nemslím. Každý má právo dělat na svou obranu to, co uzná za vhodné. A nikdo nemá právo ho kvůli tomu napadnout. Takže ne, Ukrajina tuhle válku nezačala, začalo ji Rusko.

aliendrone

aevul>>> Asi jsem se nerozepsal DOST podrobně, když je zřejmé, žes VŮBEC NIC NEPOCHOPIL. Jde o to, že sice boje začali Rusové, ale JEN PROTO, že NEMĚLI jinou možnost. Ostatně průběh bojů o tom svědčí.
Stejně jako Američané neměli jinou možnost v případě karibské krize.

Když doženeš někoho do takové situace, divíš se, že zaútočí? I myš zahnaná do kouta začne kousat, je to tedy agresor? Mělo Rusko „nebýt agresor“ a pokorně čekat na smrt/zničení?

A navíc NIKDE nezpochybňuji, že vojenské operace nezačalo Rusko, jak mi v komentáři podsouváš. Obtěžoval ses to vůbec číst? Chjo, nevím jestli se ti mám smát NEBO na tebou zaplakat, když nevidíš ani TAK elementární průšvih ve svém komentáři cituji: „Každý má právo dělat na svou obranu to, co uzná za vhodné.“ Co asi podle tebe Rusové dělají? Pořádají nepřetržitou veselou párty, radostně snášejí všelijaké sankce atd. „jen tak pro zábavu“? OMG! :(

Nevím jestli Rusové považují tzv. „speciální operaci“ za vhodné řešení, ale jsem si celkem jistý, že ho považují nyní za JEDINÉ a ABSOLUTNĚ NEZBYTNÉ, když všechna diplomatická jednání selhala. Stačilo TAK MÁLO, jen kdyby odvolal Volodymyr ten vstup do NATO, nic víc Rusové nechtěli a ještě o to prakticky škemrali (slibovali ropu a plyn). Ale NE, takže co si Volodymyr VYNUTIL, to má.

JJ, ty bys na místě Rusů pokorně čekal na smrt, chápu. Žít přeci právo nemáš, ale bránit se (byť útokem) NESMÍŠ. Pche! Dokonce i mezinárodní právo zná termín „preventivní válka“, ale to je ti zajisté fuk. Jo to Američané MAJÍ PRÁVO si vymyslet lživé důvody i s důkazy k LOUPEŽNÉ válce a pak ji vést, že jo? NJN, to jsou přeci Amíci, ti mohou všechno a je to vždycky správně, že?

Vůbec nechápu kde jsi vzal že cituji: „A mimochodem, i pro tebe platí moje otázka: opravdu si myslíš, že je nejlepší strategií bránit se jen tak, jak nám útočník povolí?“

PROBER SE! Jsi snad nějaké Pirátské vyfetlo s totálně vysmaženým mozkem? Ani nevíš co blábolíš?? Vždyť si můžeš SÁM přečíst znění SVÉ VLASTNÍ otázky, pokud bys tedy vyfetlem byl. Na tvoji otázku jsem ODPOVĚDĚL, anketu použil, co se ti nezdá? :o :(

aevul

Opět ses rozepsal pěkně, ale zase ne k tématu.

aliendrone

aevul>>> NJN, tak to zkusím ještě jasněji. ;) :D :D
TVÁ OTÁZKA:
MĚLA BY UKRAJINA BÝT PŘIJATA DO NATO?

MOJE ODPOVĚĎ: NE
Je to v ní dokonce TUČNĚ zvýrazněno, ale je zřejmé, že je to VYSOKO nad možnosti tvého vnímání a chápání. To tučne „NE“ je hned na začátku mé odpovědi, pro jistotu dodám, že začátek je NAHOŘE. A směr „nahoru“ je ten opačný, než jakým směrem padají věci atd. Už ti to dává smysl? ;) :D :D

Zbývá to snad jen nakreslit, nebo vyrobit nějakou animaci/video s panďuláčky a prezentovat na FB a YT. Ale s tím se namáhat nebudu, stejně bys to nepochopil, to je očividné. :D :D :D

aevul

Došly mi palce, tak zbytek zítra :)

aevul

df: nevím, jestli je nejlepší strategií obrany bránit se jen tak, jak nám to dovolí útočník. Skoro bych řekl, že ne.

plebs

Na jaře v roce 2021 bylo v Paříži přislíbeno vedením NATO Ukrajině, že bude co nejdříve přijata.
Gen. tajemník NATO M. Wolner v roce 1990. Samotný fakt nerozmístit vojáky NATO mimo Německo což poskytuje záruku Sovětskému svazu, aby se nezměnila bezpečnost a strategická rovnováha mezi východem a západem.
James Baker, Moskva předá vých. Německo a USA souhlasí, že NATO se nepohne jediný palec na východ. Proběhlo v rakouském tisku může to být desinformace.
UA Prawda před zvolením presidenta UA uvedla. President slibuje ukončit válku na východě nastolit mír v Donbasu a autonomii v Doněcku a hlavně realizovat druhou Minskou dohodu. Škoda, že se to nepovedlo.

Disraeli

Hmm

aevul

da ny: „Ukrajina se jasně zavázala, že nebude usilovat o vstup do Aliance NATO!!!“ – kdy?

Ametyst

Kdo se zdravým rozumem si přeje 3. světovou válku.

aevul

Si vis pacem, para bellum.

aevul

Za sebe hlasuji Ano, po ukončení války. Příslib členství okamžitě, plnohodnotné členství po ukončení války. Až nám poteče do bot, chci mít na své straně takhle schopnou armádu. Ukrajinci dokázali otázku členství otočit – ne co mají udělat, aby mohli do NATO, ale co NATO udělá, aby do něj Ukrajina vstoupila.

aevul

Netuším, proč se pořadí odpovědí zpřeházelo.