_Bůh_

Čím to je, že největší země světa nedokáže obsadit zemi Úkáčkům?

Neschopnost na druhou?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Protože to vůbec není cílem. Zásadní nepochopení a propaganda něčeho jiného jede od začátku. Masmedia neinformují? To je zvláštní…:-)

Další odpovědi
Disraeli

„Nejlepší armády“ jsou iluze. Ani Čína ani USA nejsou neporazitelné a ostatní armády od nich nejsou daleko. Vždy se to ukáže až v boji v konkrétní strategii a taktice. Jistě, technika, počet, výcvik, morálka, velitelé,… NA VŠEM záleží, ale to je právě ono.
USA to taky za posledních 70 let pravidelně dokazovaly, od konce druhé světové asi 5 válek a z toho jen jedna byla úspěšná (a to ani ne jejich přičiněním), pak nějaké konflitky, kde se aktivně zapojovali (občanské války a podobně) a ani ty nebyly většinou úspěšné. Zvlášť když bereme v potaz, že častokrát bojovali s neprofesionál­ními, početně slabšími armádami disponující bídnou technikou (nebo minimálně ve srovnání s USA zastaralou, slabší, „nedostačující“ – početně i jinak).

dubraro

Ukrajina není zase tak malá a ruská armáda není zase tak velká na skutečné celoplošné obsazení.
Rusku stačí, když sebere Ukrajině průmysl a zdroje surovin, tj. Doněcko a Luhansko, a přístup k moři, tj. Krym, Mariupol a Oděsu. To je sotva 15% území. Ten zbytek je zaostalý, zemědělský a jako stát neživotaschopný. Zůstane na krku EU.

Kryšpín

Rusko je zaostalé má velkou část v bídě poté dlouho nic a na vrchu raketovou a jadernou výzbroj.
Ovšem berte také v úvahu, že nejlepší a nejlépe vyzbrojená armáda na světě a nejsilnější druhý obranný pakt NATO měl po 20 letech tvrdých bojů problém s vousatými mužíky s turbanem na palici a kalašnikovem přes záda, je ovšem skutečnost že mužíky podporovalo dvacet let Rusko a nyní je to naopak.

da ny

Někdo také nepochopil, o co vše šlo. Rusko dlouhodobě podporuje DLR a LRL. Má tedy zálusk na tu část území, která byla jeho součástí do r. 1954 a mělo být, s Ukrajinou součástí SSSR. Při dělení, nikdo v Kyjevě nebral zřetel na to, co bylo přáním tamních obyvatel. V roce 2014, už vůbec ne.

S cenzurou, nedostatkem a neochotou přijímat „objektivní“ informace, s léty pěstovaným odporem k Číně a Rusku (střídavě). S ohledem na představu, jak by se mělo žít v demokracii, některým lidem nedochází, co vše bylo/je ve hře. Přijali „hru“ těch, za nitky tahajících.
„Asi zbytečná otázka“ ;)
2/3 Ukrajiny normálně funguje (říkají uprchlíci Ukrajinci).
Pokud by ukrajinská armáda nebyla vyzbrojována západem, vývoj situace by přece, byl jiný.

„Eric Dénécé knokautoval Zelenského: „Musí se omluvit za to, že způsobil konflikt“ (CNews, Francie) 2. 4. 2022.“
https://www.po­kec24.cz/poli­tika/eric-denece-knokautoval-zelenskeho-musi-se-omluvit-za-to-ze-zpusobil-konflikt-cnews-francie/?fbclid=I­wAR1_BdB7KTU5-1sEREyUuwQNlkd4-77yv1v5cNi2w-ngDeFvGnNZ7Ot­PcX4&attempt=1

Nepátrala jsem, jak je věrohodná tato informace (přiznávám, v ČR cenzura):
„Donecká republika oznámila nález 130 masových hrobov civilistov – obetí ukrajinskej agresie.
11. februára 2022“
https://skspr­avy.sk/svet/u­krajinsky-konflikt/donecka-republika-oznamila-nalez-130-masovych-hrobov-civilistov-obeti-ukrajinskej-agresie/?fbclid=I­wAR0-wfQhuBUCSEfsA­Irj_LR77Cx59aZ­DKrO4apzj-UvD-T2RWGGtJEN-M9M

paul1

Úkáčka nebude Ukrajina, ale United Kingdom. Ukrajina je UA.

Dochy

Ametyst: Tak už nedělej fóry a pouč nás. Vážně bylo cílem jen povraždit pár set civilistů někde po bezvýznamných vesnicích? Nebo Vladimír měl info, že by se teď nějak měl narodit nový král, tak se rozhodl zabít všechny nemluvňata? (Ale žádnou zvláštní hvězdu nad Ukrajinou jsem v poslední době neviděl…)

Emefej

Ametyst > nestyď se a dej nám laikům nějaké podrobnější info o ruských plánech.

Ametyst

Emefej: Proč, když Západ a NATO věděli, co Putin udělá, nemohli se dočkat, natěšení, a on setrvával stále na svém území. 🙂 Určitě umíš anglicky, jinak by ti 90 % internetu bylo nanic- tak si informace najdi. Když nestačí ty pražské veřejnoprávní…:-)))

Emefej

Ametyst > neokecávej! Dej nám informace o ruských plánech.

_Bůh_

Ametyst: Určitě, v Kyjevě dostali Rusáci po prdeli „podle plánu“ ;) :D :D
Ruská poslankyně uvedla, že plán operace nebyl sdělen ani jim, ale ty ho určitě znáš :D :D
Miluju ruský cíle:

  • dostat na prdel v Kyjevě SPLNĚNO
  • nechat si zničit 30 km kolonu SPLNĚNO
  • odepsat 40 mld. z rezerv centrální banky SPLNĚNO

Jen tak dál! 😁😁😁

Disraeli

Třeba to byl plán ;) nikdy nevíš 🤫