Kryšpín

Jak je nyní ČR armáda vyzbrojena?

Něco bylo prodáno trochu darováno a nakupují se modernější lepší zbraně.

Odpovědi
Pepa25

Máte nepřesné infromace: dary obvykle neprobíhají tak, že se vezme nějaká zbraň z AČR a pošle na Ukrajinu, ale zbraně se nakupují u různých firem (např. kdo jel někdy vlakem přes Přelouč ví, že hned za tratí je obrovský sklad použité vojenské techniky)
Doporučuju číst vyjádření náměstka Kopečného, viz třeba odkaz

Zdroj: https://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/namestek-cr-patri-mezi-pet-nejvetsich-dodavatelu-zbrani-na-ukrajinu/2209253

Jiří Bohumil

Pepa25 – kecáš. Přečti si článek ve Tvém odkazu. Jasně se v něm říká, že Česko darovalo zbraně Ukrajině. Pouze bylo uvedeno v jaké cca hodnotě.
Cituji z článku:
Přesnou hodnotu vojenského materiálu dodaného na Ukrajinu nechce ministerstvo zveřejňovat. „Je to velmi důstojná suma. Jednoznačně platí, že v absolutních číslech patříme k čtyřem, pěti největším dodavatelům vojenského materiálu na Ukrajinu,“ zdůraznil náměstek. Jen v prvních týdnech podle něj dar české vlády přesáhl tři miliardy korun, ve finanční sbírce se vybralo 1,2 miliardy korun. „A násobky tohoto jsme dodali z dalších zdrojů,“ poznamenal.
Ano, co nebylo v armádních skladech, nakoupili od překupníků, ale základem dodávek, hlavně velkých zbraní (tanky, helikoptéry a těžká vojenská technika) byla naše armáda a potažmo naše vláda a „ministryně války“ Černochová.